Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekon İddianamesi'nden detaylar

07 Ağustos 2008 / 08:46
Kemal Alemdaroğlu'nun gerçek soyadı ne? Tuncay Güney ve Güler Kömürcü niye Emekli sandığından maaş alıyor?
Ergenekon davasında tüm şüphelilerin onaylı nüfus kayıtlarının bulunduğu 398'inci klasörde, davanın firari şüphelisi durumundaki Tuncay Güney'in de Nüfus Kayıt Örneği belgesi yer aldı. Bu belgede Tuncay Güney'in Emekli Sandığı'ndan maaş aldığı yolunda bir ifade bulunuyor. Ancak bu bilgi Emekli Sandığı kayıtlarında doğrulanmıyor.

İSTİHBARATÇIYSA GÖZÜKMEZ
Kayıtlarında 1 Mayıs 1988'de İstanbul'da işe başlamış görünen ve sicil numarası 18037730 olan SGK'dan bir yetkili, MİT, JİTEM gibi istihbarat elemanlarının ve ismi devletçe gizlenen kişilerin kayıtlarının gizlendiğini, bunlara ilişkin emeklilik işlemlerinin de özel kurye ile gizli olarak yapıldığını ve bu gibi kişilere ait bilgilerin sadece getiren, işleyen yetkili kişilerde olduğunu bildirdi.


Sanıklarla ilgili ilginç detaylar

ERGENEKON davasıyla ilgili delillerin yer aldığı 398 numaralı klasörde, sanıkların sabıka kayıtların yanı sıra nüfus kayıt örnekleri de yer aldı. Sanıklara ilişkin ilginç bilgiler şöyle:

Kemal Yalçın Alemdaroğlu: Turan olan soyadını Alemdaroğlu olarak düzelttirdi.

İlhan Selçuk: 13 Ekim 1980'de Beyoğlu 8'inci Noteri'ne vasiyetini düzenlettirdi.

Doğu Perinçek: Sosyal Sigortalar Kurumu'ndan yaşlılık maaşı alıyor.

Güler Kömürcü: 1980 yılında 1965 olan doğum tarihini 1963 olarak düzelttirdi. T.C. Emekli Sandığından yetim maaşı alıyor.

Tuncay Güney: Siyasi sığınmacı olduğu Kanada'da bir sinagogda rabay olan Tuncay Güney'in nüfus kayıtlarında, din hanesinde 'İslam' yazıyor. 'Kişilerin olayları' bölümünde ise T.C. Emekli Sandığı'ndan maaş aldığı belirtiliyor.

(Ergenekon İddianamesi'nden, 398. klasör)

Kaynak:
Bu haber toplam 948 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri