Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ETÖ tutukluları sırayla hastanelik

04.06.2009 21:33
''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklu bulunun eski İnönü Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu, hastaneye kaldırıldı.
Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde yüz felci geçirdiği belirtilen Prof. Dr. Hilmioğlu'nun, cezaevinden Haseki Eğitim ve Araştırma hastanesine sevk edildiği öğrenildi.

ERGENEKON'UN HASTA SANIKLARI

VELİ KÜÇÜK:
13 Nisan 2008’de hastaneye kaldırıldı. Anjiyo yapıldı, bir damarı tıkalı çıkınca stent takıldı. Ayrıca idrar yollarında taş ve iltihap tespit edildi.

FERİT İLSEVER:
İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı olan Ferit İlsever, akciğer kanseri başlangıcı olduğu gerekçesiyle 29 Ağustos 2008’de tahliye edildi.

AYŞE ASUMAN ÖZDEMİR:
Siroz hastası olduğu ortaya çıktı. Yaklaşık 1 yıl tutuklu kaldıktan sonra 18 Temmuz 2008’de tahliye edildi.

ŞENER ERUYGUR:
Sorgusu yapılırken fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Kandıra F Tipi Cezaevi’nde merdivenlerden düşerek beyin kanaması geçirdi. 2,5 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildi. Ancak, evine gidemeyen Eruygur’un GATA’daki tedavisi sürüyor.

HURŞİT TOLON:
24 Eylül’de rahatsızlanarak Kocaeli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Aşırı kilo kaybeden Tolon, GATA’ya sevk edildikten sonra 6 Şubat 2009’da tahliye edildi.

LEVENT ERSÖZ:
Rusya’ya kaçtı. Prostat ameliyatı olmak için geldiği Ankara’da yakalandı, kalp krizi geçirdi. Durumunun kötüleşmesi üzerine GATA’ya kaldırıldı.

ARİF DOĞAN:
JİTEM’in kurucusu olduğu iddia edilen Doğan, 7 Ekim 2008’de Koşuyolu Kalp Damar Hastanesi’ne kaldırıldı. Halen tedavisi sürüyor.

Bu haber toplam 866 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri