Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu o iddiayı yalanlamadı

05.12.2010 17:20
CHP lideri Kılıçdaroğlu, 2011 seçimlerinde milletvekili adayı gösterecek ve...

Yeni Şafak Gazetesi'nin iddiasına göreCHPlideri Kemal Kılıçdaroğlu,Ergenekonsanıkları Mehmet Haberal, Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay'ı Haziran seçimlerinde milletvekili yaparak cezaevinden çıkarmayı planlıyor.

Bir süredir Başkent kulislerinde de konuşulan bu iddia Antalya'da CHP Genel Başkanı'na hatırlatıldı. Kılıçdaroğlu "şimdilik böyle bir çalışmamız yok" dedi.

Antalya'da iddialara böyle cevap veren Kılıçdaroğlu Bursa'daki temasları sırasında ise Ergenekon sanıklarının vekillliğiyle ilgili iddiaları reddetmemişti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 12 Eylül'deki referandum sürecinde de Ergenekon sanıklarına verdiği destekle dikkat çekmişti.

Ergenekon ve Balyoz sanığı eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay da geçtiğimiz günlerde CHP'ye katıldı. Oktay'ın da Haberal, Özkan ve Balbay gibi milletvekili yapılacağı belirtiliyor. Kılıçdaroğlu'nun milletvekili yapmayı planladığı Özkan, 22 Temmuz seçimlerinden önce de CHP'den aday olmak istemiş ama Deniz Baykal'a takılmıştı.

Ergenekon sanıklarını milletvekili yapma projesinin arkasında Önder Sav'ın koltuğuna oturan CHP Genel Sekreteri Süheyl Batum olduğu belirtiliyor.

Hukuk profesörü Süheyl Batum, hep Ergenekon sanıklarının en ateşli savunucusu oldu. Batum'un ismi bir ara Demokrat Parti Genel Başkanlığı için geçti. Ergenekoncuların Batum'u DP'nin başına getirmek istedikleri belirtiliyordu. Fakat DP'den umut kesilince Batum rotayı CHP'ye çevirdi ve bir anda Genel Sekreterlik koltuğuna oturdu.


 

Bu haber toplam 1150 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri