Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekon'da Kritik Gün

05.05.2009 22:08
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Ergenekon davası ile Danıştay saldırısı davasının birleştirilmesiyle ilgili kararını kararını Cuma günü açıklayacak.
''Ergenekon'' davasında, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel, mahkemenin, bu dava ile Danıştay'a saldırı davasının birleştirilmesi yönünde görüş bildirilmesini istedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, taleplerin ardından Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün, dosyaya gelen evrakları okudu.

Başkan Şengün, Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nin ''Ergenekon'' davası ile Danıştay'a saldırı davasının birleştirilmesi yönündeki kararına uyan Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinin, bu davaların birleştirilmesi konusunda mahkemelerinden de muvafakat istediğini belirtti.

Buna ilişkin görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel de suçların aydınlatılmasına yarar sağlayacağı gerekçesiyle, Danıştay'a saldırı davası ile bu mahkemede görülen ''Ergenekon'' davasının birleştirilmesi yönünde görüş bildirilmesini talep etti.

Mahkeme Başkanı Şengün de Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinin talebinin 8 Mayıs Cuma günkü oturumda değerlendirilmesine karar vererek, duruşmayı 7 Mayıs Perşembe günü saat 09.30'a erteledi.
Bu haber toplam 886 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri