Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekon rövanş mı?

27 Temmuz 2008 / 10:20
"Ergenekon operasyonu, kapatma davasının rövanşı mı?" sorusuna Başbakan Erdoğan tepki gösterdi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sefaköy'deki alışveriş merkezinin açılışından ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, bir gazetecinin, ''Toplu açılış törenindeki konuşmanızda geçen 'Baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş' sözleriniz bizi biraz hüzünlendirdi. Pazartesi günü de AK Parti hakkındaki kapatma davası görüşülmeye başlanacak. Ne diyeceksiniz?'' sorusuna, şu yanıtı verdi:

''Ama ben şimdi başka birşey anlatıyorum, sen bana başka birşey söylüyorsun. Ben 'Baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş meğer' derken, yaptığımız eser ve yatırımlarla halkımızın bu noktalara geleceğine yönelik, aydınlık yarınların Türkiyesi'nin özlemi var. Dolayısıyla insanoğlu bugün var, yarın yok.''

''Sözlerinizin pazartesi günü davanın görüşülmeye başlanmasıyla ilgisi var mı?'' sorusu üzerine Erdoğan, ''Onunla yakından uzaktan alakası yok. Bunu biliyorsun, ilk defa söyleyen birisi değilim'' dedi.

Bir gazetecinin, ''Ergenekon davasının AK Parti hakkındaki kapatma davasının rövanşı olduğu söyleniyor. Böyle mi?'' diye sorması üzerine de Erdoğan, şunları söyledi:

''Haşa, hiç öyle birşey yok. O farklı bir olay, bu farklı bir olay. Hepsi yanlış. O tür yakıştırmaları da doğru bulmuyorum. Hep bunlar farklı farklı şeylerdir.''

Erdoğan, ''Ergenekon davası iddianamesini nasıl buluyorsunuz?'' sorusuna, ''Hayırlı olsun diyorum'' yanıtını verdi.
Kaynak:
Bu haber toplam 764 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri