Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekon Sanıklarına Üzülmüş

18 Temmuz 2008 / 12:08
Erdoğan Teziç, Prof.Dr. Çetin Özek'in cenaze töreninde ortaya çıktı ve Ergenekon'u değerlendirdi.
Video paylaşım sitesi Youtube'ta yayınlandıktan sonra ortalıktan kaybolan eski YÖK Başkanı Teziç, kendisi gibi hukuk Profösörü olan arkadaşı Prof.Dr. Çetin Özek'in cenaze törenine katıldı.Törende bir gazetecinin sorularını cevaplayan Teziç, Ergenekon soruşturmasıyla ortaya çıkan hukuk tartışmalarına ilişkin, “Hukuk tartışmalarının yoğunlaşması beni rahatsız etmiyor. Bu tartışmaların yoğunluğu hukuk konularında bir canlılıkta getirdi. Yer yer gerginlik yarattığı zamanlarda oluyor, ben bunların yine hukuk yoluyla aşılabileceğini düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

TEZİÇ'İN ERGENEKON RAHATSIZLIĞI

Teziç, Ergenekon soruşturması kapsamında bir çok önemli ismin gözaltına alındığının hatırlatılması üzerine de, “İstenmeyen müdahalelerle hukuki düzene yön vermek mümkün değil. Kullanılan uslubu garipsiyorum. Hukukun kendine özgü zarif uslubu vardır bunun bozulmaması lazım" dedi. İddinamenin mahkemeye verilmiş olması büyük bir rahatlama olduğunu söyleyen Teziç, "En azından yargıç önünde bu iddiaların değerlendirileceği bir sürece girdik" diye konuştu.

REKTÖR-ASKER GÖRÜŞMELERİNİ İNKAR ETTİ

Darbe günlüklerinde yer alan ve bazı üniversite rektörlerinin askerlerle gizli görüşmeler yaptığı şeklindeki iddialar hatırın da hatırlatılması üzerine Teziç, “Ben onlara şahit olmadım. Ben 2003'ün sonunda YÖK'te göreve başlamıştım. Benim dönemimde bu tür toplantıların olduğunu hatırlamıyorum. Olmadı zaten, olsaydı söylerdim zaten. Toplumun önemli yerlerinde görev yapan insanların maruz kaldığı durum da üzücü" diye konuştu.
Bu haber toplam 810 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri