Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekon savcısına hakaret

01 Temmuz 2008 / 17:11
Emin Çölaşan ve Cumhuriyet Yazarı Ümit Zileli, canlı yayında Ergenekon Savcısı'na "FAŞİST" dediler ve inanılmaz tehditlerde bulundular.
Ankara'yı sarsan Ergenekon gözaltıları medya dünyasını ikiye böldü. Bazı gazetecilerin tepkisi hayli sert oldu. Hedefteki isim Nazlı Ilıcak'tı. Gözaltıları destekleyen açıklamaları Emin Çölaşan ve Cumhuriyet yazarı Ümit Zileli'yi çıldırttı.


Zileli Ilıcak için "Ayağını denk alsın. Hesabı sorulacak" derken, Çölaşan muhbir ve gazeteci bozuntusu olmakla suçladı.


Emin Çölaşan'dan sert tepki geldi. Habertürk'e konuşan Çölaşan, meslektaşlarına yüklendi. Gözaltıları destekleyen gazetecileri yalaka, bozuntu ve muhbirlikle suçladı..


GÜNDEM DEĞİŞTİRİYORLAR


Böyle bir günleri yaşamaktan dolayı utanç duyuyorum Poılis devletinin faşist savcılar Akılla mantıkla açıklanması mümkün değil. AKP'yi korku dağları bekliyor. Ekonomide çuvalladılar. Gündem değiştirmek bu olayı yaptılar.


YURTSEVER İNSANLAR


Bunu anlamak için 5 yaşında olmak gerekmiyor. Vatanı mı sattı, hırsızmlık mı yaptı? İhale dümeni mi sattı gemici mi aldı Katil miydiler? Bunlar yurtsever insanlardı.


GAZETECİ BOZUNTULARI


Bazı meslektaşlarımız muhbirlik yapıyor. Ekranlara çıkıp "gayet iyi oldu geç bile kalındı" diyor bu kadın gazeteci bozuntusu


MUHBİRLER


Gözaltına alındığını duyduğumda şok oldum. Benim yakın arkadaşımdı. Her pazar beraber program yapıyoruz. Medya AKP'nin yalakalarıyla dolu. Muhbirlik yapıyorlar. Gelişmeler AKP'nin aleyhine gidiyor. Kendi kuyularını kendileri kazıyor.


ILICAK AYAĞINI DENK ALSIN


Cumhuriyet yazarı Ümit Zileli: Nazlı Ilıcak ayağını denk alsın. Söylediklerinin tutulur yanı yok. Bu bir hesaplaşmadır. Hesaplar mutlaka sona erecek. Kesinlikle hesaplaşmadır. İşlenen cinayettir.


İKTİDAR BEDELİNİ ÖDEYECEK


İktidar bunun bedelini ağır şekilde ödeyecek. Kılıçlar kınından çıktı. Önümüzdeki günlerde Balbay çıkacak. Çünkü onurlu bir insandır. Hesaplaşmanın sonunda biri bu bedeli ödeyecek. Aynı şekilde yürümemize devam edeceğiz.

Kaynak:
Bu haber toplam 868 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri