Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Savcı Öz, Şener Paşa'yı mahvetmiş'

16.05.2009 02:50
Şener Eruygur'un eşinin ortaya çıkan yeni ses kaydında ilginç detaylar var. Özellikle Savcı Öz'ün Şener Eruygur'u sorgulaması ile ilgili..

Daha önce eşinin sağlık durumuyla ilgili GATA'dan bir komutanla yaptığı sohbetin ses kaydı internet video paylaşım sitelerine düşen Org. Şener Eruygur'un eşi Mukaddes Eruygur'un yeni bir ses kaydı daha çıktı.

Bayan Eruygur'un sesinin ortam dinlemesi şeklinde kaydedilerek sonsayfa adlı internet sitesi tarafından internete konulan videoda, Cumhuriyet Mitingleri, eşinin Sıhhıye Orduevi'nden alınışı, Yaşar Büyükanıt'ın cumhuriyet mitingleriyle ilgili verdiği emir, Org. İlker Başbuğ'un içine düştüğü durum gibi birbirinden çarpıcı açıklamalar var.

ERGENEKON MİTİNGLERİNİN PERDE ARKASI

Bayan Eruygur, ilk defa bir muvazzaf komutanın ismini vererek ADD ile Genelkurmay arasındaki ilişkiyi kuran kişi olarak belirtiyor. Eruygur, Org. Büyükanıt'ın TSK mensuplarına "sivillerinizi giyip mitinge katılın" emri verdiğini iddia ediyor. Ancak Büyükanıt daha sonra bu desteğini çekmiş. Mukaddes Eruygur ayrıca Org. İlker Başbuğ'a da son açıklamaları nedeniyle yükleniyor ve Org. Başbuğ'u yalan söylemekle itham ediyor.

Kayıtta en ilgi çekici bölümlerden biri de Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'le ilgili. Bayan Eruygur, Savcı Öz'ün Şener Paşa'yı sorguda mahvettiğini söylüyor ancak sonunun Şemdinli Savcısı gibi olacağını iddia ediyor.

Genelkurmay'ın Ergenekon davası karşısındaki sessizliğini de uzun uzun eleştiren Bayan Eruygur, kendisini kimsenin ziyarete gelmediğini, Org. Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun geldiğini ve Yaşar Büyükanıt'ı eleştirdiğini belirtiyor.

Mukaddes Eruygur ayrıca Ergenekon Davası'yla ilgili önemli bir bilgiyi de açıklıyor ve Savcı Zekeriya Öz'ün, Org. Eruygur'un adreslerinin aranması sırasında çekilen kasetleri istettiğini belirtiyor.

İŞTE MUKADDES ERUYGUR'UN SÖZLERİNİN TAM METNİ

Yani bu Cumhuriyet tarihinde ilk. Genelkurmay susuyor. Nasıl kabulleniyor? Nasıl bu orduyu yıpratmaya izin veriyor? Müsaade etmiş arayın demiş. Götürün Yani. Diyemem yani ordunun haberi var.

Yani ben Yaşar'ı Ahmet'i karıştırmıyorum. Biz Şener ile birlikte Sıhhiye Orduevindeydik. Sıhhıye Orduevi'nden aldılar Şener'i. Sabahleyin sekizde, sekiz buçukta falan kapımız çalındı. Albay geldi polis nezaretinde dedi "Komutanım sizi davet ediyorlar. İşte ifadeniz için" deyince anladık zaten biz.

Ne bir haber, ne bir telefon, ne bir mesaj.. Onların yapamadığını yaptı benim kocam. Ama bir insan Ordu personelini korumaz mı? Ben artık kelime bulamıyorum. Bu kadar Ordu, Ordu'yu mahvediyorlar. Değişiklik olmadı Ordu'da. Ama Şura'da hiçbir zaman bir şey olmadı. Çok üzgünüm. Niye üzgünüm biliyor musunuz? Ordunun sahip çıkmadığına üzülüyorum. Başka bir kelime bulamıyorum.

KIVRIKOĞLU "YAŞAR PAŞA AYIP EDİYOR" DEMİŞ

Kıvrıkoğlu da geldi. O ilk başta geldi hatta. Dedi ki "Şey işte ben işte şimdi ben bir şey demek istemiyorum artık. Ama bu Yaşar Paşa da çok ayıp ediyor" diyor. Bir Orgeneraline niye müsaade ediyorsun ya! Niçin müsaade ediyorsun. Davetiye gönderttir yani bir ağırlığın yok mus sen nesin? Ankara'dan beni bir kişi bile aramadı.

Yani ne eş, ne görev, yani biz şey gibi böyle silkelendik. Bu adam neye uğraşmış yazıklar olsun. Kötü bir şey yok. Çünkü benim yanımda konuşuldu, yani.

CUMHURİYET MİTİNGLERİ GENELKURMAY'LA İRTİBATLI YAPILMIŞ

Genelkurmay da biliyor bunu, Genelkurmay'ın istihbaratı var. Jandarma'nın istihbaratı var, her şeyi var. İlk mitingde de hatta Genelkurmay Başkanı "sivillerinizi giyin gidin katılın" demiş. Emir vermiş Cumhuriyet mitingine. İkinci mitingde yasakladı. Dolmabahçe'den sonra bitti olay. İkinci mitingde yasaklandı. Bu kadar susar mı insan? Ordu bu kadar ayaklar altına mı alınır? Gece yarıları internetten bildiri yayınladı, ne oldu? Bu adamın ne yaptığını biliyor Ordu. Devamlı Orduyla irtibatlıydı zaten... Tamer Akbaş Paşa vardı, Şener'in yanında bir fiil çalıştı. O da Genelkurmay'la diyalogu kurdu. Şener gitmedi hiçbir zaman ama Tamer Akbaş Paşa Allah'ın her günü oradaydı. Devamlı destek oldu. Şener buradan telefonla ona bilgi veriyordu, o uygulatıyordu.

İLKER PAŞA NE YAPACAĞINI ŞAŞIRMIŞ YALAN SÖYLEMİŞ

Ne yapacağını şaşırdı. Adamcağız ne diyeceğini şaşırdı. "Asker, Polis nezaretinde Asker aradı" dedi. Orda yalan söyledi. Asker nezaretinde polis aradı. Yalan söyledi. Televizyonda daha üçüncü günümüydü, dördüncü günü müydü polis aramadı polis nezaretinde asker bizi aradı. Bir Orgeneralin evini bir asker arayamaz. Burada da hata var. 10 tane polis geldi, iki tane biri albay biri yarbay geldi. Askeri dosyaları video kameraya çektiler, çektiler. O askeri savcı o askeri albay "siz bunlara niye bakıyorsunuz, bunlar sizi ilgilendirmez" deyip ellerinden almadı.

ZEKERİYA ÖZ, ŞENER ERUYGUR'U MAHVETMİŞ!

Sen madem ki başında Ordu personelini gönderiyorsun ona görev ver. De ki; "Askeri şeylere dokundurtma" Geçenlerde Zekeriya Öz ordaki bantları istetmiş. Zekeriya Öz mahvetmiş Şener'i sorguda. Savcı felaketti diyor. O kadar dedi. O Şemdinli davasındaki savcı da yurtdışına kaçmış. Bunların sonu kötü. Bunu şimdi alacaklar ben biliyorum. Bunun suçları çok. Benim şimdiki aklım olsa "Hadi gidin, sizin işiniz yok, siz bir şey yapmıyorsunuz, niye müsaade ediyorsunuz" derdim. Madem siz karşılıklı anlaştınız, kapımızı çaldınız, açmasaydık kıracaktınız. Sen ne gönderiyorsun Albayı, Yarbayı?..

Bu haber toplam 1090 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri