Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Kemalizmi reddeden İslamcılar üretildi'

25.03.2009 17:43
Ergenekon davasının ikinci iddianamesinde Erol Mütercimler'in bilgisayarında bulunan belgede yakın tarih ve Ergenekon ile ilgili ilginç detaylar yer alıyor.
Söz konusu belgede Ergenekon'un nasıl kurulduğu, geliştiği, yakın tarihte hangi sebeplerle ne gibi değişimlere gittiği anlatılıyor.

Ergenekon örgütünün bir benzeri olan İtalya'daki Gladio tasfiyesinin ardından Türkiye'de de benzeri bir tasfiyenin yaşanacağı, çünkü NATO'nun böyle bir örgüte ihtiyacı kalmadığı fikirleri savunuluyor. Ancak Ergenekon'un kendi dinamiklerini ve gücünü bulduktan sonra kendi kendisini yok etmeye yanaşmayacağı ve savunma refleksleri göstereceği, yaşamak istiyen Ergenekon'un da kendi hayatiyetini devam ettirebilmek için içeride tükenen sol fikriyatın yerine ikame edeceği yeni bir düşmana, yeni bir hayat eğrisine ihtiyaç duyduğu aktarılıyor. Ardından "Bu düşman kısa zamanda tespit edildi: Kemalizm'i reddeden İslamcı akımlar!" ifadesi kullanılıyor.

Söz konusu belgede ardından şu ifadeler yer alıyor: "1996 yılında kurulan Refahyol hükümeti döneminde şimdilerde sokakta özgürce gezen Ali Kalkancı, Emire Kalkancı, Fadime Şahin, Müslüm Gündüz ve Sincan olayları döneme damgasını vurmuş ve nerede ise 28 Şubat Süreci'nin gerekçeleri haline gelmişlerdi. Bu olaylar hep fare kaç-kedi tut oyunu idi. Şimdilerde Ali Kalkancı'nın tekstil işi ile uğraştığını, Emire Kalkancı'nın bambaşka bir yaşantı içinde olduğunu, Fadime Şahin'in de restorant işlettiğini söylersek ne demek istediğimiz daha iyi anlaşılacaktır."

Kaynak:
Bu haber toplam 794 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri