Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uğur Dündar Başsavcı Vekili ile görüştü

10.06.2009 17:02
“Ergenekon” soruşturması kapsamında 2. iddianameyi hazırlayan cumhuriyet savcıları hakkında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na
(HSYK) şikayet başvurusu yapan gazeteci-yazar Uğur Dündar, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı ile görüştü. Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelen Dündar, Başsavcı Vekili Çolakkadı'nın odasına çıkarak, yaklaşık bir saat süren bir görüşme gerçekleştirdi.
Bu görüşmeye ilişkin AA muhabirinin sorularını cevaplandıran Dündar, görüşmeyi, Turan Çolakkadı'nın talebi üzerine gerçekleştirdiklerini bildirdi. “Benim daha önce 'Ergenekon' olarak bilinen davanın 2. iddianamesinde adımın geçmesiyle ilgili bir şikayet dilekçem vardı” diyen Dündar, Çolakkadı'nın söz konusu şikayetle ilgili görüşüne başvurduğunu aktardı. Uğur Dündar, avukatı Vural Ergül aracılığıyla Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na (HSYK) gönderdiği dilekçeyle, İstanbul Cumhuriyet Savcıları Ercan Şafak, Mehmet Ali Pekgüzel, Fikret Seçen, Mehmet Murat Yönder, Zekeriya Öz ve Nihat Taşkın hakkında şikayette bulunmuştu.

Ergenekon” soruşturmasını yürüten savcılar ise Dündar ve avukatı Vural Ergül hakkında kendilerine hakaret edildiği gerekçesiyle HSYK'ya, yine Dündar'ın dilekçesindeki iddialara haberlerinde yer veren 3 gazete hakkında da Bakırköy, Şişli ve İstanbul Cumhuriyet başsavcılıklarına suç duyuruları yapmışlardı.

Bu haber toplam 1332 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri