Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekon'un Fuhuş Kolu

07.03.2010 09:25
Ergenekon terör örgütünün Erzincan yapılanmasının, 'kara para' ihtiyacını cezaevine düşen genç kızları fuhuşa zorlayarak karşıladığı ortaya çıktı.

İddianamede, liderliğini 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk'in yaptığı ileri sürülen örgütün, kızları 'ayarlamak' için cezaevinden sorumlu başçavuşu kullandığı aktarılıyor.

Ergenekon'un Erzincan ayağıyla ilgili hazırlanan 14 sanıklı iddianamede ürperten detaylar var. İfadelerine başvurulan gizli tanıklar, Deniz Piyade Kurmay Albay Dursun Çiçek imzalı 'Kaos Planı'nın Erzincan'da nasıl uygulamaya konulduğunu detaylarıyla anlatıyor. Erzincan'ın bir ilçesinde üst düzey bir bürokrat olan gizli tanık 'Efe', örgütün para kaynaklarını da deşifre ediyor. Buna göre, örgüt, cezaevine düşen genç kızları kıskaca alıyor. Çeşitli vaatlerle kandırılan mahkûm kızlar, örgüt için çalışmaya başlıyor. 'Motor kızlar' olarak adlandırılan kızlar, örgütün hem istihbarat işlerini yürütüyor, hem komplo tuzaklarında etkin rol alıyor hem de örgütün kara para ihtiyacını karşılıyor. Gizli tanık Efe, iddianamenin sanıklarından Şenol Bozkurt'u makamında ziyarete gittiğinde yaşadığı olayı şöyle anlatıyor: "Şenol komutanı kendi odasında ziyarete gittiğimde, kendi odasında gizli olarak belirttiği bir ajanda çıkartarak bir bayanı aradı. Bayana telefon numarasını cezaevinden sorumlu başçavuştan aldığını söyleyerek, randevu verdi. Bayanın kim olduğunu sordum. Bana 'Çok güzel bir kız, cezaevinden yeni çıktı.' dedi. Ajandasını açarak, 'Bunlar ne ki... Bunlardan daha çok var.' diyerek ajandasında bulunan bayanların listesini ve telefon numaralarını gösterdi. Hatta yanımda cezaevinden sorumlu başçavuşu arayarak 'Yok mu göndereceğin kız?' diyerek kahkaha attı. Ben 'Bu kızlarla ne işin var?' diye sorduğumda, bana 'Bu kızlar motor kızlar. Bize haber elemanı olarak çalışıyorlar. Kimle yatıp kalktıklarından bilgimiz var. İstediğimiz kişileri bu kızlar vasıtasıyla düşeşe getiriyoruz. Bu kızlar vasıtasıyla ortam hazırlıyoruz. Kara para ihtiyacımızı buradan karşılıyoruz.' dedi. Şenol Başçavuş ile samimi olduğumuz için bunları benimle paylaşmakta bir mahzur görmeyerek her şeyi anlatıyordu. Bu olayla bağlantılı olarak, sonraki bir zamanda Şenol Başçavuş, Şömine Kafe'de çalışan Sedat lakaplı S... isimli kişiye 'Bu kızlardan birini B. Savcı'ya yamayalım da, sen de onları kafede kameraya al. Bunu Alay Komutanı Recep Albay özellikle istiyor.' demişti. Bunu bana bizzat S. söyledi."

'BAŞSAVCI İLE ÇOK GÜÇLÜ OLDUK, ERZİNCAN'DA HER TÜRLÜ İŞİ YAPABİLİRİZ

Gizli tanık Efe'nin anlattıklarına göre Başçavuş Şenol Bozkurt, aynı soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'in 'kendilerine katılmasına' çok sevindiğini her fırsatta dile getiriyor. Efe ifadesinde şunları söylüyor: "Hafta sonları ava çıktığımızda Ersin Üsteğmen de yanımızda olurdu. Av esnasında benim yanımda kendi aralarında (Ersin ve Şenol) Erzincan'da başsavcı ile birlikte çok güçlü olduklarını, başsavcı ile Erzincan'da her türlü işi yapabileceklerini gülerek ve alaycı bir üslûpla anlatıyorlardı. Bir konuşmalarında Erzincan milletvekili hakkında, onun telefon görüşmelerinin içeriğinden bahsettiler. 'Adam hem cemaatçi ve hem de çapkın, dinleyince gülüyoruz' gibi ifadeler kullandılar."

Bu haber toplam 1380 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri