Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekoncular birbirine düştü !

05 Aralık 2008 / 20:55
Ergenekon Davası'nın bugünkü oturumu, bazı sanık ve sanık avukatlarının kavgalarına sahne oldu.
Ergenekon terör örgütü davasının bugünkü oturumunda, sanık ve sanık avukatları birbirine girdi.

Tutuklu sanık Zekeriya Öztürk'ün avukatı Yaşar Ağsu, duruşmanın ilk bölümünde İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e övgüler yağdırırken, duruşmanın ikinci bölümünde işin rengi değişti. Perinçek ve avukatlarının soruları karşısında bocalayan Emekli Binbaşı Öztürk, İşçi Partisi liderini ajanlıkla suçladı.

Ergenekon Terör Örgütü Davası'nın bugünkü oturumu, bazı sanık ve sanık avukatlarının kavgalarına sahne oldu.

Ergenekon'un tutuklu sanığı emekli binbaşı Zekeriya Öztürk'ün savunmasını tamamlamasının ardından sözü Öztürk'ün avukatı Yaşar Ağsu aldı. Avukat Ağsu, müvekkiline yöneltilen ciddi suçlamaları yanıtlamak yerine siyasi konulara değindi. Milliyetçi Hareket Partisi içinde büyüdüğünü söyleyen Öztürk'ün avukatı, diğer tutuklu sanık İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e övgüler yağdırdı.

Duruşmanın ilk bölümü, Zekeriya Öztürk'ün avukatı Ağsu'nun sözleri ile geçerken öğleden sonraki oturumda işin rengi değişti. İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek'in avukatlarının tutuklu sanık Öztürk'e yönelttiği sert sorular salondaki havayı bir anda gerdi. Perinçek'e övgüler dizen avukat Ağsu, İşçi Partisi Lideri Perinçek'in bölücübaşı ile çektirdiği samimi fotoğrafları gündeme getirdi.

Perinçek'in avukatlarının ajanlıkla suçladığı Öztürk, bu suçlama karşısında Perinçek'e sert cevap verdi.

Karşılıklı suçlamalar ve hakaretler altında geçen oturumda Zekeriya Öztürk, Ulusal Kanal'ın yayın politikasına da yüklendi.

Zaman zaman diğer sanık ve sanık avukatlarının da katıldığı tartışmalar esnasında Mahkeme Başkanı tarafları sert bir dille uyarmak zorunda kaldı.

Kaynak: Ajanslar

Bu haber toplam 1098 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri