Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekon'da Askeri Dalga

11 Şubat 2009 / 00:41
Ergenekon'da son dalga askeri savcının talebi üzerine gerçekleşti. Askeri savcılığın talebi üzerine İstanbul'da 3, Ankara'da 2 subay gözaltına alındı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığının başlattığı soruşturma kapsamında aralarında İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin'in de bulunduğu bazı kişiler gözaltına alındı.

Ankara'da Terörle Mücadele ekiplerince Batıkent'te gözaltına alınan Gültekin, askeri savcının talimatı üzerine Ankara İl Jandarma Alay Komutanlığına teslim edildi.

Bu arada İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri Özbey de İl Jandarma Alay Komutanlığına gelerek, Gültekin'in durumu hakkında bilgi aldı.

Özbey, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gültekin'in askeri savcının talimatıyla gözaltına alındığını belirterek, ''Bu gözaltı hayırlı bir iş için. Karargah Evleri gibi yalanların ortaya çıkmasında hayırlı olacak çünkü'' dedi.

Gültekin'in herhangi bir suçlama ile gözaltına alınmadığını, yarın Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcılığında sadece ifade vereceğini belirten Özbey, Gültekin ile birlikte ''İstanbul'da 4, Ankara'da 1 ve Balıkesir'de de 1 kişinin daha gözaltına alındığını'' söyledi.

Özbey, ''Ergenekon ve Karargah Evleri Tuncay Güney'in ürettiği şemalardan biri. İşçi Partisi olarak biz Karargah Evleri soruşturmasının bir an evvel sonuçlandırılması için daha önce dilekçe vermiştik. Bu gözaltı hayırlı bir iş için. Karargah Evleri gibi yalanların ortaya çıkmasında hayırlı olacak çünkü. Ancak bir siyasi parti genel başkan vekilinin bu şekilde gözaltına alınması doğru değil. Uygulama yanlış'' diye konu

Kaynak:
Bu haber toplam 1098 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri