Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekon'da bir hasta daha

04 Ağustos 2008 / 18:35
Okkır'ın ölmümünün ardından Özdemir'in kanseri ortaya çıktı. Spazm geçirip acile kaldırılanların ardından şimdi de Ferit İlsever'in sağlık durumu kötüleşti.
Ergenekon sanıkları arka arkaya hastalanıyor. Tutukluyken ölen Kuddisi Okkır'ın ardından 13 aydır “şüpheli” konumunda tutuklu bulunan 56 yaşındaki Ayşe Asuman Özdemir Epilepsi ve siroz hastalığı ortaya çıktı.

Siroz'u oldukça ilerleyen ve batın boşluğunda litrelerce Asitt mayii biriken Özdemir için acil karaciğer nakli gerektiği ortaya çıkmıştı. Bu sırada sorgular sırasında 5'ten fazla sanık acil olarak hastaneye kaldırıldı. İlhan Selçuk'tan; veli Küçük'e, Sinan Aygün'den Şener Eruğur'a kadar bir tutuklunun hastanede tedavi gördüğü Ergenekon Davasında şimdi de Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni ve İP Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever'in sağlık durumunun kötüleştiği bilgisi geldi.

İLSEVER' DE SIKINTIDA

Tekirdağ F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Ferit İlsever; 1,5 yıl önce ağır bir akciğer embolisi geçirmiş ve sağ akciğerinde 4,5 santim çapında bir kitle tespit edilmişti. İlsever'in akciğer kanseri olabileceği belirtililiyor. İlsever'in 16.07.2008 tarihli B.T. raporunda sağ sürrenalde bir adenom tespit edildi. Bu kitlenin adenom veya kanser metastazı olabileceği belirtilti. Uzmanlar acil tetkik gerektiğini belirtiyor. Ayrıca İlsever'in sağ böbrekte iki adet, sol böbrekte ise bir adet kortikal kisti mevcut olduğu da belirtildi. Ferit İlsever'in tutuklu bulunmaması halinde mutlaka hastanede gözlem altında olması gerektiğini belirten uzmanlar, İlsever'in acilen hastaneye kaldırılması gerektiğini belirttiler.


GÖZLER BAKANDA

Okkır'ın ölümünden sonra soruşturma açtıran Adalet Bakanı Mehmet Şahin'in gerek Ayşe Asuman Özdemir gerekse Ferit İlsever için devreye girmesi bekleniyor. Dahası Okkır ile ilgili inceleme başlatan TBMM İnsan Hakları Komisyonu da devreye girebilir.

Arka arkaya yaşanan ölüm dahil büyük hastalıklar, kalp spazmı geçirerek hastaneye kaldırılan sanıklarıyla dikkat çeken Ergenekon davası; adeta tutuklu sanıklarını hasta ediyor
Kaynak:
Bu haber toplam 856 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri