Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ERGENEKON'DA FLAŞ GELİŞME

15.03.2009 12:00
Sağlık Bakanlığı, Ergenekon sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ü prosedürleri çiğneyerek GATA'ya sevk eden doktorlara kınama ve uyarı cezaları verdi.
Cezalar, GATA'ya sevk edilmeyi planlayan Ergenekon zanlıları için 'kötü haber' anlamı taşıyor.

Aksiyon Dergisi, bakanlığın başlattığı soruşturmanın neticesine ulaştı. Buna göre, 5 doktor 'uyarı' veya 'kınama' cezası aldı. Ersöz'ü Silivri Devlet Hastanesi'nden Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne herhangi bir gerekçe olmamasına rağmen sevk eden Doktor C.T. 'kınama', aynı hastaneden Doktor N.G. ise 'uyarı' cezası aldı. Haseki Hastanesi'nin teknik yetersizlikleri olduğunu öne sürüp Levent Ersöz'ün GATA'ya sevkini isteyen nöroloji uzmanı S.G. ile Operatör Doktor H.T. de 'kınama' cezası aldı. Tedaviyi kabul etmeyip, hayatının tehlikede olduğunu iddia eden Ersöz'ün sevkini onaylayan doktorlardan M.U. ise 'uyarı' cezası aldı. İddia edilen Ergenekon Terör Örgütü'nün yöneticisi olmakla suçlanan Ersöz'den tehdit alan doktorların korktukları için sevki imzalamak zorunda kaldıkları belirtiliyor. Cezalarının daha ağır olmamasında doktorların pişman olmalarının etkili olduğu vurgulanıyor.

Doktorların 'kınama' ve 'uyarı' ile cezalandırılması bu tür hataların bundan sonra da görmezden gelinmeyeceği anlamına geliyor. Bu sebeple artık doktorların benzer kararları alamayacağı, bu tür usulsüzlüklerin önüne geçileceği tahmin ediliyor.
Bu haber toplam 948 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri