Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekon'dan farklı gözaltılar

23 Temmuz 2008 / 13:00
Konya merkezli başlatılan operasyon beş ayrı ile sıçradı. İddialara göre gözaltılar Ergenekon ile ilgili değil!
Konya merkezli 5 ayrı ilde düzenlenen operasyon kafa karıştırdı. Operasyonun Milli Çözüm dergisine yönelik bir operasyon olduğu ve Ergenekon'dan ayrı olduğu iddia edilirken, dergi yönetiminin farklı bir terör yapılanmasının içinde olabileceği iddia ediliyor.

Konya, İstanbul, Mersin, Elazığ ve Kocaeli'nde sabah saatlerinde başlayan operasyonlarda 17 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin tamamının Milli Çözüm dergisiyle ilişkili olması, operasyonla ilgili akıllarda soru işareti bıraktı. Henüz kesinlik kazanmayan bilgiye göre operasyon Konya merkezli ve Ergenekon'un dışında farklı bir örgüt yapılanmasına sahip!

İddiaların ardından ulaşmaya çalıştığımız Milli Çözüm dergisinin İstanbul ve Konya temsilcilikleri ise cevap vermiyor. Derginin idari sorumlularının cep telefonlarına ise ulaşılamıyor. Konya'da gözaltına alınan Mevlüt Songur'un Erdoğan'a yönelik ağır eleştirilerinin bulunduğu ve Konya'da dergi adına düzenlenen organisazyonlarda görev aldığı belirtiliyor.

Şengör gözaltında değil!
Bu arada yürütülen operasyonlarda ünlü deprem bilimci Celal Şengör'ünde gözaltına alındığı belirtilmişti. Şengör'ünde ulaşılmaya çalışılan tüm telefonları kapalı ancak Şengör'ün bir yakını ünlü deprem bilimcinin tatilde olduğunu ve gözaltına alınmadığını belirtti.

Dergi Erbakan'a yakın
Bu arada Konya'da düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan isimlerin çoğu Erbakan'a yakınlığıyla bilinen isimler. Bu arada düzenlenen operasyonlar Konya'da şaşkınlık yarattı.

Kaynak:
Bu haber toplam 752 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri