Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekon'u ROJ'da izle

23 Ekim 2008 / 09:44
Ergenekon Davası'nda gazeteciler içeri alınmayacak. Sadece ajanslar davayı izleyecek. Bakın o ajanslardan biri hangisi?

İNTERNETHABER, AA

İlk günü olaylı geçen ve kalabalık nedeniyle hem sanıkların, hem izleyicilerin, hem de habercilerin zor anlar yaşadığı Ergenekon davası için ilginç bir karar alındı. İkinci duruşması yarın yapılacak davaya Haber Ajansları dışında gazeteci giremeyecek. Haber Ajanslarından biri de Dicle Haber Ajansı... Fatih Altaylı bu duruma "O haber ajansı ROJ TV ile ortak yayın yapıyor. Nasıl izin verildi?" diye tepki gösterdi.

GÖRÜNTÜLERİ ROJ TV'DE YAYINLANDI

Dicle Haber Ajansı zaman zaman polisin baskını nedeniyle haber oluyor.

- 2004 yılında 19 çalışanı PKK / KONGRA GEL terör örgütüyle bağlantıları olduğu iddiasıyla göz altına alınmıştır

- 2007'de DTP İzmir il başkanlığı binasında arama yapan polislerin görüntülerini çeken Dicle Haber Ajansı muhabiri, bu görüntülerin Roj TV´de yayınlanması üzerine savcının talimatıyla gözaltına alınmıştı.

- 2008'de Mersin'de bölücü örgüte yönelik düzenlenen operasyonlarda göz altına alınan 18 zanlıdan Dicle Haber Ajansı Muhabiri M.A.E. ile M.D. tutuklandı.

SADECE 5 AJANS İZLEYECEK

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki adliye salonunda yarın görülmesine devam edilecek duruşmayı izlemek için sadece Anadolu Ajansı, Doğan Haber Ajansı, İhlas Haber Ajansı, Cihan Haber Ajansı, Dicle Haber ajansı ve ANKA Haber Ajansı'na izin verilecek. Bu kurumlardan da duruşmayı izlemek üzere birer muhabir salona girebilecek.

ROJ TV İLE ORTAK YAYIN YAPIYOR

Fatih Altaylı Habertürk'teki programında Dicle Haber Ajansı'nın davayı izlemesine izin verilmesini eleştirdi. O haber ajansı ROJ TV ile ortak yayın yapıyor. Basın Yayın Enformasyon Kurumu Dicle'yi bir haber ajansı olarak tanıyor mu? Nasıl oluyor da davayı izlemek için salona girebiliyor? Nasıl izin verildi?" diye sordu.

DİĞER BASIN KURULUŞLARI YANDAKİ SALONA ALINACAK

Diğer basın kuruluşlarının muhabirleri ise salon yanındaki alana kurulan ve görüntü ile ses aktarılan LCD ekrandan duruşmayı izleyebilecek.

Kaynak:
Bu haber toplam 1348 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri