Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekon'un Akıl Hocası Kim?

24 Temmuz 2008 / 11:08
Darbe Günlükleri'nin kamuoyuna yansımayan bir bölümü Yeni Aktüel Dergisin'de yayımlandı.
Yeni Aktüel dergisinin yeni sayısında Özden Örnek'e ait olduğu ileri sürülen darbe günlüklerinin yayımlanmamaış bazı bölümleri yayımlandı.

Tuncay Opçin imzasıyla yayınlanan “Ayışığı'nın karanlık tarafı Darbe Günlükleri-2” başlıklı haberde, günlüklerde ismi M.Ö olarak geçen ve eski Cumhurbaşkanı Demirel'e yakınlığıyla tanınan Mustafa Özkan'ın darbeciler ile Demirel arasında kurye görevi yaptığı iddia ediliyor.

Demirel Kıbrıs konusunda da “En iyi yol çözümsüzlüktür” mesajı vermiş.

DEMİREL'İN HAS ADAMI

Demirel'in has adamı olduğu belirtilen Mustafa Özkan'ın darbecilere medya desteği sağlamak için Aydın Doğan ile paşalar arasında mekik ördüğü bilgisi yer alıyor.

CUNTA'DAN İLK MESAJ

Yeni Aktüel Mustafa Özkan.2ın ilk mesajınıdarbecilerin isteği üzserineTayyip Erdoğan'a en yakın isimlerden olanCüneyd Zapsu'ya ilettiğini yazdı. Özkan bu görüşmelerde askerlerin meslek yğksek okullarının üniversiteye girişteki katsayı düzenlemesi ve Kur'an kursları ile ilgili yönetmelikten duyulan rahatsızlığı aktardı.

DEMİREL'DEN AKIL HOCALIĞI

“Durum dışarıdan nasıl görünüyordu? Süleyman Demirel ülkwnin süratle bir felakete doğru gittiğini ve askerin yalnız kaldığını, hemen tedbir alınması gerektiğini söylemiş. Askerler tezkerede hata yaptılar ve 50 yıllık dostumuz ABD'yi reddettiler. Dolayısıyla bugüne kadar Pentagon desteğini kaybettiler.tersine bu adamlar ABD ve AB'yi arkalarına alarak istediklerini yapmaya başladılar. Üniversiteler, basın ve halk desteği olmadan asker bir şey yapamaz. Bu nedenle zor da olsa bu ilişkiyi kurmaları lazım ve ABD ile soğumuş olan ilişkilerin en kısa zamanda düzeltilmesi gerekir demiş…”


Bu haber toplam 920 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri