Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekonun"Sivil Harekat Planı"!

16 Temmuz 2008 / 10:02
sahte dinci vakfı kurulmasından, gençliğin kendi görüşleri doğrultusunda şekillendirilmesine kadar çeşitli eylemler amaçlanıyor.
ULUSALCI MAFYA OLUŞTURULACAK

Taraf Gazetesi bugünkü sayısında “Ulusalcı Mafya Oluşturulacak” manşetiyle okurlarıyla buluştu. “Taraf” Ergenekon'un sivil örgütlenmesini içeren ve “Lobi” adı verilen “gizli örgütsel” planını ele geçirdi. Planda, mafya gruplarının yeniden gözden geçirilip bunların karşısına güçlü grupların çıkarılması ve naylon vakıfların kurulması gibi hedefler sıralanıyor.


“Lobi”'nin başında beş kişi var ve örgütün programı toplumun Kemalist ideolojiye göre şekillendirilmesini, mafyanın bile dönüştürülmesini öngörüyor.

İLK ADIM 1999'DA ATILDI


Susurluktan sonra dağıldığı saptanıp üç yıl sonra, 1999'da yeniden ayağa kaldırılması çalışmalarına başlanan Ergenekon'un sivil örgütü “Lobi” adını taşıyor. Örgüt toplumu dönüştürmek için bir dizi proje geliştirmiş.

FUNDAMENTALİST VAKIFLARA KARŞI

SAHTE DİNCİ VAKIF KURDURTULACAK


Örgütün amaç ve programını anlatan belgede uzun uzun “fundamentalist faaliyetler doğrultusunda kurulan vakıfların yurt içi ve yurtdışından para toplayıp güçlendiğinden” yakınılıyor.


NAYLON VAKIFLAR KURMALIYIZ

Buna karşı yürütülmesi planlanan “sivil-kontra” faaliyetlerinden biri olarak da aynı kulvarda faaliyet gösterecek ve aynı yollapara toplayacak naylon vakıfların oluşturulması gösteriliyor.

ELDEKİ İSTİHABARAT PARAYA ÇEVRİLECEK

İSTİHBARAT EKONOMİK GÜÇTÜR


Lobi, “ulusal çıkarları hiçe sayan” holdinglere yönelinmesini ve onlardan elde edilecek istihbaratın değerlendirilmesini istiyor. “İstihbaratın ekonomik bir güç olduğu” vurgulanıp bilgi ve birikmiş istihbaratın paraya tahvil edilmesi öngörüllüyor.

GÜVENLİKÇİLER ŞİRKETLERE SIZDIRILACAK

Lobi, güçlü ticari şirketlerde kadrolaşmak için insan kaynakları ve güvenlik şirketleri kurmayı öngörüyor. Nitekim bunlardan biri de, önceki gün cezaevinde rahatsızlanıp hastaneye kaldırılan Ergenekon tutuklusu Veli Küçük'e aitti: Stratejik Güvenlik A.Ş

GENÇLİK RESMİ İDEOLOJİYE GÖRE ŞEKİLLENDİRİLECEK

GENÇLİĞİ KAYBETTİK ÖNLEM ALALIM

Lobi'nin harekat planında döne döne dile getirilen olgulardan biri gençliğin Kemalizm'den yüz çevirmekte olması, dahası onu suçlaması. Buna karşı hızla teori ve senaryolar geliştirilip uygulanmaya konması, gençliğin resmi ideoloji doğrultusunda yeniden örgütlenmesi planlanıyor
Bu haber toplam 764 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri