Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergin'den Avcı açıklaması...

06.10.2010 16:18
Tutuklanan Hanefi Avcı ile ilgili konuşan Adalet Bakanı Sadullah Ergin önemli açıklamalarda bulundu.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, tutuklanan Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın tutuklanmasına ilişkin NTV'de açıklamalar yaptı.

AVCI TUTUKLANMADAN ÖNCE İFADE VERDİ

Avcı’nın kitabında da vardı bu iddialar. Avcı kitabında benimle görüştüğünü de yazdı. Bize getirdiği şikayet dilekçesinde birkaç telefon numarası vermiş ve kendisi ve yakınlarını dinleme kararını veren hakim ve savcılarla ilgili şikayet dilekçesiydi. Ama kitapta farklı.

Avcı’nın iddiaları üzerine Bakanlığımız inceleme başlattı. Kendisine resmen yazılı bilgi de verildi. Kendisi Bakanlığımızın da içinde olduğu kurumlara karşı iftiralarına davet etti. Kendisini müşteki olarak ifade vermeye davet ettik. Avcı tutuklanmadan birkaç gün önce (20 Eylül’de) kendisi bakanlığa gelip iddialarıyla ilgili ifade verdi. Pek bir bilgi vermedi. "Birkaç gün sonra yeni bilgiler verebilirim" dedi.  O ara tutuklanma gerçekleşti. Tutuklanmadan sonra da yeniden bilgisine başvuruldu 1 Ekim’de. Orada da yeni bir bilgi vermedi Avcı.

SOMUT BİR DELİL YOK

Belli isimleri itham ediyor. Varsa elinizde bizimle paylaşın.  Ama elle tutulur pek bir şey yok. Bir iddiayı ortaya attığınızda bunu kamuoyu ile paylaşıyorsunuz o insanları onlara dönük ithamlarla kuşatıyorsunuz. Siz böyle bir iddia ortaya atarsanız birileri de çıkar "Hanefi Avcı başına gelecekleri biliyordu o yüzden bunları yaptı" der. Adı üstünde iddia. Soruşturmanın bitmesini bekleyeceğİZ

Bu haber toplam 1140 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri