Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eriş'in Süper Lig üzüntüsü

07.05.2010 19:15
Bank Asya 1. Lig takımlarından Giresunspor'un Teknik Direktörü Levent Eriş, ''Gönül isterdi ki bu yol Süper Lig'de bitsin ama olmadı'' dedi.

Eriş, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, ligin 5. haftasında sezon başında birçok sıkıntılarla boğuşmuş bir takımı devraldığını belirterek, göreve getirildiği zaman takımın içinde bölünmüş bir grubun olduğunu söyledi.

Ligin ilk haftalarında, takımda önceden kalanlar ve yeni gelenler arasında bir gruplaşma olduğunu ifade eden Eriş, ''Göreve geldiğimiz ilk zamanlarda bu sıkıntıları gözlemledik. Sadece saha içinde takım olunmuyor. Saha dışında işler daha zordur. Büyük bir mücadele verdik. Giresunspor'un büyümesinin önündeki engellerin, borç batağı içine sürüklemeye çalışanların, esnafın için de bile kulübün itibarının yok olmasına neden olan kişilerin kulüple ilişkisinin kesilmesini yönetimden rica ettik, onlar da söylemlerimizi dikkate alarak uygulamaya soktu'' diye konuştu.

Eriş, play-off yolunda en önemli kırılma noktasının Altay maçı olduğunu kaydederek, şunları söyledi:

''O güne kadar oyuncularımızı hep motive ettik. 'Sabredin, şehrin önde gelenleri, mülki amirleri sizlere çok güzel şeyler yapacak' dedik. Maçı kazandık, Trabzon'da muhteşem karşılandık. Ancak ilerleyen günlerde bu coşkunun iki üç yönetici ve taraftar ile basının dışında kimsede olmadığını gördük. Oyuncularımın bunu gözlemlemesi dirençlerinin azalmasına neden oldu. Bu haykırışlarımız sonrası zannedildi ki 'para, para' diye bağırıyoruz. Biz şehir milliyetçiliği yapmak için kenti bütünleştirmek istedik. Altay maçı sonrası bir sonun başlangıcıdır. Ben dahil herkes hayal kırıklığını yaşadı. Biz ne açtık, ne de açıktaydık. Başkanımız ve yönetimimiz kimseye ihtiyaç duymamamızı sağladı. Bizim göstermiş olduğumuz duyarlılığı kimse göstermedi. Biz kimseden bir şey dilenmedik.''

Başarıyı çok seven ve başarıya aç bir hedef adamı olduğunu belirten Eriş, şunları kaydetti:

''Gönül isterdi ki bu yolun sonu Süper Lig'de bitsin, ama olmadı. Sezon boyunca bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. Başta taraftar olmak üzere herkesten hakkını helal etmesini istiyorum. Ben hedefi olmayan bir yerde asla olmam. Hedefsiz bir konumda çalışmak istemem. Zaman ne getirecek, ne götürecek bilemiyorum. Giresunspor'un başarısı için her şeyi yaptım. Burada çok mutlu bir sekiz ayım geçti. Burada neden kalmak istemeyeyim. Bu söylemlerimi veda konuşması olarak algılamayın. Yönetim kurulunun ve kulübün önünü açıyorum. Gönül bağım her zaman devam edecek. Kongre kararı alınmış. Başkan ne karar verecek bilmiyoruz. Belki kulübe başka talipler de çıkacak. Şampiyonluklardan sonra bile şimdiki kadar transfer teklifi almadım. Yurt dışından bile menajerime teklifler geliyor ama kimseyle görüşmedim.

Bu haber toplam 782 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri