Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ermeniler Türklere katliam yaptı

29 Aralık 2008 / 16:31
Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu, "Ermenilerden özür dilemiyoruz, asıl onlar bizden özür dilesin" dedi.
Tunçoğlu, cemiyet yönetim kurulu adına yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti: "Sözde Ermeni soykırımı yapıldığı gerekçesiyle bazı Türk Aydınlarının Ermenilerden özür dilenmesine ilişkin imza kampanyasını hayret, üzüntü ve şaşkınlıkla karşılıyoruz.

Sözde Ermeni soykırımına, sözde aydınların özür dileme kampanyasını bir an önce iptal ederek asil Türk Milletinden özür dilesinler. Tüm dünya Ermenileri ve imza kampanyası açanlar Türk Milletinden özür dilemelidir zira, 1915 yılındaki olaylar esnasında Ermeniler, savunmasız vatandaşlarımızı camilere doldurarak vahşice yakmışlar, binlerce insanlarımızı katletmişlerdir. Azerbaycan’da Dağlık Karabağ’da Ermenilerin katlettiği binlerce Azeri kardeşimizin acılarını henüz unutmadık. Ermeni Terör Örgütü ASALA’nın alçakça suikastları ile şehit edilen diplomatlarımızı siz ne çabuk unuttunuz?

Başta dünyaca ünlü ABD’li bilim adamı Bernard Lewis olmak üzere bir çok tarihçi ve yazarlar, '1915’de Ermenilere soykırım yapılmadı, , tam tersine Ermeniler Türklere katliam yaptı' diye deklare ederken, ey siz sözüm ona aydınlar bu ne gafle?."

Kaynak:
Bu haber toplam 836 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri