Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ermenilerden Af Dileme Sitesi

15 Aralık 2008 / 16:57
1915 olayları nedeniyle Ermenilerden "bireysel özür dileme" için düzenlenen kampanya internet de başladı. İşte adresi ve destekleyenler
1915’te Ermenilerin maruz kaldığı şiddetten dolayı bireysel olarak özür dileme amacıyla başlatılan kampanya internet üzerinden www.ozurdiliyoruz.com adresinde başladı.

Prof. Ahmet İnsel, Prof. Baskın Oran, Dr. Cengiz Aktar ve Gazeteci Ali Bayramoğlu’nun öncülüğünde başlatılan kampanyanın imza metninde şöyle deniliyor:

“1915’te Osmanlı Ermenileri’nin maruz kaldığı Büyük Felaket’e duyarsız kalınmasını, bunun inkâr edilmesini vicdanım kabul etmiyor. Bu adaletsizliği reddediyor, kendi payıma Ermeni kardeşlerimin duygu ve acılarını paylaşıyor, onlardan özür diliyorum.”

Kampanyayı yürütenler internet erişimi olmayanlara da ulaşarak elden de imza toplayacak. Kampanyaya ilk günde destek veren bazı isimler şöyle: Adnan Ekşigil, Ahmet Çakmak, Ahmet Çiğdem, Ahmet Kuyaş, Ali Nesin, Ali Arif Cangı, Alper Görmüş, Arzu Başaran, Asaf Savaş Akat, Aydın Engin, Aylin Aslım, Ayşe Önal, Barış Pirhasan, Cem Mansur, Deniz Türkali, Derya Alabora, Ergin Cinmen, İbrahim Kaboğlu, Kemal Göktaş.

Uzayıp giden listenin tamamı www.ozurdiliyoruz.com un ana sayfasında yayınlanıyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 1148 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri