Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erol Erdoğan: Başarılı bir eğitim dönemi diliyorum

20.09.2010 17:36
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan, 2010-2011 eğitim yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Eğitim sisteminin kronik hastalığı halini alan, servis kavgaları, okul içi şiddet ve zorla bağış gibi konuların bu eğitim döneminde yaşanmaması temennisinde bulunan Erol Erdoğan, “Eğitim camiamıza, sorunları en asgari düzeyde yaşayacağı ama mutluluk ve başarıları azami seviyede tadacağı bir eğitim dönemi diliyorum” dedi.

EROL ERDOĞAN’IN MESAJI ŞÖYLE:

Yeni eğitim dönemi İstanbul’un tüm okullarına, çocuklarına, ailelerine ve öğretmenlerine hayırlı olsun. Eğitim camiamıza, sorunları en asgari düzeyde yaşayacağı ama mutluluk ve başarıları azami seviyede tadacağı bir eğitim dönemi diliyorum.

Bu sebeple, başta İstanbul Valiliği ve belediye olmak üzere herkese önemli görevlerin düştüğünü hatırlatmak isterim.

Geçmiş yıllarda sık sık şahit olduğumuz okul içi şiddet, servis kavgaları, zorla bağış konularına bu sene şahit olmamayı istiyoruz. Özellikle bu konularda her birimiz hassas davranmalıyız.

İnşaat ve tamiratlar sebebiyle, bu sabah başka okullarda misafir olarak eğitim başı yapan okulların çokluğu İstanbul için kabul edilemez bir durumdur. Koskoca yaz aylarında bu tamiratların yapılamayışı ancak ihmal ve katı bürokrasi ile açıklanabilir. Bu ihmalin faturası ailelere ve öğrencilere daha fazla yansıtılmamalı, öğrenciler bir an önce kendi okullarına dönebilmelidir.

Son yıllarda, İstanbul’un eğitim derecelendirmelerinde başarı grafiğini aşağılara düştüğünü de gözlemliyoruz. Bu eğitim dönemi umarız bu anlamda da hepimizi memnun edecek şekilde başarılarla dolu bir yıl olur.

Yeni eğitim dönemi hepimize hayırlı olsun.

Bu haber toplam 944 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri