Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'İstanbullulara teşekkür ederiz'

12.09.2010 21:04
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan, İstanbullulara referanduma gösterdikleri katılım ve “Evet” tercihlerinden dolayı teşekkür etti.

Erol Erdoğan: İstanbullulara teşekkür ederiz

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan, İstanbullulara referanduma gösterdikleri katılım ve “Evet” tercihlerinden dolayı teşekkür etti.

Erol Erdoğan, resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul’da yüzde 55 oranında “Evet” çıktığını ifade ederek, “Türkiye ortalamasının yüzde 58 çıkmasında İstanbul seçmenin ciddi katkısı vardır. Bu açıdan İstanbullular demokrasi adına övgüyü hak etmiştir” dedi.

EROL ERDOĞAN’IN AÇIKLAMASI ŞÖYLE:

İstanbul halkına referanduma gösterdikleri  yüzde 74 gibi yüksek katılım  ve yüzde 55 civarındaki EVET tercihini ortaya koymalarından dolayı teşekkür ederiz.

Türkiye ortalamasının yüzde 58 çıkmasında İstanbul seçmenin ciddi katkısı vardır. Bu açıdan da İstanbullular demokrasi adına övgüyü hak etmiştir.

İstanbul’da CHP  ve MHP’nin olağanüstü çabalarına İstanbul  seçmeni karşılık vermediği gibi BDP’nin boykot çağrısına da hiç bir şekilde itibar etmemiştir. Bundan dolayı da kendini BDP’ye yakın hisseden ama 12 Eylül de sandığa giderek demokratik görevini yerine getiren seçmenlerimizi de müteşekkir olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

İstanbul’da yüzde 86 ile en yüksek EVET oyunu çıkaran Sultanbeyli seçmenine de ayrıca teşekkür ederiz.

İstanbul’daki yüzde 55 oy oranı bizim beklediğimiz ve tahmin ettiğimiz bir oran idi. Zaten bu tahminimizi de daha önce kamuoyuyla paylaşmıştık.

Beşiktaş gibi düşük oranda Evet çıkan ilçelerle ilgili çalışmalarımızı bundan sonraki süreçte gözden geçirerek artıracağız.

 

Bu haber toplam 964 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri