Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erol Köse'ye Taciz Cezası

19 Haziran 2008 / 07:33
Şarkıcı Burçin Coşkun'a gönderdiği telefon mesajlarıyla cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanan müzik yapımcısı Erol Köse, 52 bin 500 YTL adli para cezasına çarptırıldı
Bakırköy 6. Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, ''şikayetçi'' Burçin Coşkun ve tarafların avukatları hazır bulundu. Tutuksuz sanık Erol Köse ise duruşmaya katılmadı. Son sözleri sorulan Coşkun'un avukatı Buket Yıldırım Döşemeci, davanın müvekkilinin ''onur mücadelesi'' olduğunu savunarak, Köse'nin cezalandırılmasını talep etti. Erol Köse'nin avukatı İbrahim Filiz de suçlamalara konu olan telefon mesajlarının karşılıklı mesajlar olduğunu ileri sürerek, müvekkilinin beraatını istedi.

GÜNLÜK 70 YTL

Davayı karara bağlayan mahkeme, sanık Erol Köse'nin, cinsel taciz suçunu işlediğine karar vererek, sanığa önce 500 gün adli para cezası verdi. Köse'nin bu cezası, aynı suçu birden fazla kez işlemesi nedeniyle yarı oranında artırılarak, 750 gün adli para cezasına çıkartıldı. Mahkeme, daha sonra verilen adli para cezasının günlüğünü 70 YTL olarak belirleyerek, Erol Köse'nin 52 bin 500 YTL adli para cezası ödemesini kararlaştırdı.

Kaynak:
Bu haber toplam 928 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri