Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ersöz'ün Günlük Notlarındaki Eylem Planı

03 Temmuz 2008 / 11:41
Levent Ersöz de Örnek'in günlüklerinde şu ifadelerle geçiyor.
Ergenekon'un 'telekulak'ı olarak aranan dönemin Jandarma İstihbarat Başkanı Tuğgeneral Levent Ersöz de Örnek'in günlüklerinde şu ifadelerle geçiyor.
19 Aralık 2003: "Jandarma İstihbarat Başkanı general (Ersöz) yaptıklarıyla ilgili bana brifing verdi. AKP hükümetini zayıflatmak için neler yapılması gerekiyorsa hepsi düşünülmüş ve uygulamaya geçmişler. Alınacak tedbirler içerisinde afiş asmaktan gazetelerde ilanlar vermeye kadar değişen birçok hal tarzları vardı. Bu çalışmaya 'Cumhuriyet Platformu' ismini vermişler." Örnek, Eruygur'un bazı üst düzey yöneticilere ait ses kayıtlarını kuvvet komutanlarına dinlettiğini anlatıyor.

3 Şubat 2004: Eruygur üst düzeydeki bazı yöneticilerin konuşmalarına ait ses kayıtlarını dinletmiş. AKP'ye danışmanlık yapan kişilermiş ve Kıbrıs sorununu nasıl halletmeyi düşündüklerini anlattıkları kayıtlarmış. Takdimin sonunda Hava Kuvvetleri Komutanı ve Eruygur 10 Mart'ta ihtilal yapalım diye bastırmaya başlamışlar. Kara Kuvvetleri Komutanı onları şimdilik frenlemiş ve bunun için daha zamanın uygun olmadığını ve beklemememizi salık vermiş.


Kaynak:
Bu haber toplam 762 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri