Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ersun Yanalın Gidişine KAarşı

29.04.2009 22:13
Trabzonspor camiasının etkin ismi Bakan Özak, teknik direktörlük görevinden ayrılan Ersun Yanal için 'Doğru bir karar değil' dedi.

Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Nafiz Özak, ''Ersun Yanal'ın gitmesine karşıyım, bana göre doğru değildir. Bence 5 maçı da oynaması gerekiyordu. Trabzonspor ve Ersun Yanal bana göre başarılıdır.'' dedi.

Özak, Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Muammer Saka ve eski futbolcu Sergen Yalçın ile Aydın Üniversitesi'nin Florya Yerleşkesi'nde düzenlenen ''Futbolun Kent Yaşamına Katkısı'' konulu panele katıldı. Özak, panelde yaptığı konuşmada, Trabzon'da sporun ve futbolun tarihini ve gelişimi hakkında bilgiler verdi.

Özak, bir soru üzerine, ''Ersun Yanal'ın gitmesine karşıyım, bana göre doğru değildir. Bence 5 maçı da oynaması gerekiyordu. Trabzonspor ve Ersun Yanal bana göre başarılıdır.'' şeklinde konuştu.

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Muammer Saka ise, Ersun Yanal'ın istifasından sonra yeni teknik direktör ile anlaşmak için zamanları olduğunu belirterek, ''Türkiye'de Trabzon'da ve Trabzon'un dışında da çok kaliteli hocalar var. 'Yerli veya yabancı olacak' diye bir şart yok." diyerek, yeni teknik direktör gelinceye kadar takımı, PAF Takımı Antrenörü Ahmet Özen'in çalıştıracağını belirtti.

Eski futbolcu Sergen Yalçın da, Trabzonspor yönetiminin Ersun Yanal'ı göndermekte erken davrandığına değinerek, "Artık bundan sonrasına bakmak gerekir. Trabzonspor'un başına gelecek teknik adamın vizyonu olan, takımı yıllarca çalıştıracak ve şehrin desteklediği bir isim olması gerekir.'' dedi.

Bu haber toplam 788 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri