Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ertosun'un sahte imza skandalı

04.08.2009 11:22
Ertosun'un Duyar'ı konuşturmadığı iddiasına karşı gösterdiği belgedeki imza kafa karıştırdı.
Sabancı suikastinin kilit ismi Mustafa Duyar'la ilgili Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyesi ve dönemin Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Ali Suat Ertosun'un kendini savunmak için dağıttığı dilekçedeki imzayla, Duyar'ın geçmişte attığı imzaların birbirinden tamamen farklı olduğu ortaya çıktı.

Star Gazetesi'nin haberine göre, HSYK üyesi Ali Suat Ertosun'un etrafında başlayan tartışmalar çercevesinde Mustafa Duyar cinayeti tekrar gündeme geldi. Ertosun geçen hafta yaptığı basın toplantısında, gazeteci Can Dündar'ın, "Mustafa Duyar'la görüşmeme Adalet Bakanı izin verdi Ali Suat Ertosun izin vermedi" iddiasına cevap verdi.

15 SAYFADA İMZA AYNI 16'NCISI FARKLI!

Ertosun, Duyar'la Dündar'ın görüşmelerine izin vermediğini doğrularken, gerekçe olarak Duyar'ın röportaj için para talep ettiğini belirten bir belge gösterdi. Bu belgede imza ile Duyar'ın daha önceki resmi belgelerde kullandığı imzaları arasında büyük bir fark olduğu ortaya çıktı.

Terörle Mücadele Şubesi'nde şahitler önünde 07.01.1997 tarihinde verdiği 15 sayfalık ifadesinde Mustafa Duyar, her sayfaya tek tek imza attı. Duyar'ın 15 sayfada bulunan 15 imzası da birbirinin aynı. Bu imzalar Mustafa Duyar isminin el yazısıyla yazılmış biçimi şeklinde.

Ancak, Ertosun'un gazetelere dağıttığı ve Can Dündar röportajına izin vermeme gerekçesini açıklamak için kullandığı dilekçede ise tamamen farklı bir imza var. Bu imza önceki 15 imzasından farklı olarak, "M" harfinden sonra nokta konularak "Duyar" yazıyor ve üstü çizilerek tamamlanıyor.

DUYAR 'PARA İSTEDİ' SAVUNMASI

Ertosun'un geçtiğimiz günlerde yaptığı basın toplantısı ile açığa çıkan dilekçe, 8 Ocak 1999 tarihini taşıyor. Dilekçede şu ifadeler yer alıyor: "TV programı yapımcısı Can Dündar'ın benimle yapmak istediği röportaj talebini kabul ediyorum. Benim için herhangi bir sakıncası mevcut değildir. Ancak bilgi sahibi olmaları açısından bu röportaj karşılığında uygun bir miktar ücret talep edeceğimin kendilerine bildirilmesini saygılarımla arz eder, bilgilerinize sunarım."
Bu haber toplam 1288 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri