Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kültür Bakanı'na Protesto Şoku

02.04.2010 23:25
Uluslararası İstanbul Film Festivali olaylı başladı. Bakan Günay kürsüye çıktığında seyircilerin protestosuyla karşılaştı.

 

Uluslararası İstanbul Film Festivali NTV ekranlarında canlı yayınlanan törenle perdelerini açtı. Ancak festivalin açılış törenine protesto gösterileri damgasını vurdu.

İKSV
'nin organize ettiği festivalin açılış töreni NTV ekranlarından canlı olarak yayınlandı. Ancak törende yaşanan protestolar festivalin unutulmazları arasına girecek gibi gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde vefat eden Şakir Eczacıbaşı'nın yerine Bülent Eczacıbaşı'nın açılış konuşmasını yaptığı törende bir grup sinemaseverin ilginç protestosu vardı.

Kapatılması gündemde olan ünlü Emek Sineması'nın yaşaması amacıyla yapılan protesto Kültür Bakanı Ertuğrul Günay'ın konuşması sırasında ise zirve yaptı. Ancak sözkonusu protesto yumurta ya da taş atarak değil müzik enstrumanlarıyla yapıldı. Nefesli enstrumanlarla yapılan gösteriye Ertuğrul Günay da hayli ironik bir yanıt verdi. Günay'ın konuşması sırasında uzun uzun çalan enstrumanlar kamyon kornalarını aratmayacak bir gürültü yaşattı salondakilere.

"Bu güzel enstrumanlar bilenlerin elinde ne kadar güzel sesler çıkarabilir aslında!"

İşte canlı yayındaki ilginç protesto;
 GAZETECİLER.COM-

Bu haber toplam 1432 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri