Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SP'den E. Sağlam'a sürpriz ziyaret

16 Şubat 2009 / 17:44
“BURSASPOR BİR KİMLİK VE BİR MARKADIR”

Saadet Partisi Bursa İl Başkanı Hilmi TANIŞ, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zekeriya YILMAZGÖZ, Nilüfer Belediye Başkan Adayı Fikret SERKAN, Osmangazi Belediye Başkan Adayı Gökhan GERÇEK, Yıldırım Belediye Başkan Adayı Ayhan ÖZBEK Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı ve Teknik Direktör Ertuğrul Sağlamı ziyaret ettiler.

Ziyaretten memnun olduklarını, bu ziyaretlerin sadece seçimlerle kalmayıp değişik zaman dilimlerinde de yapılması gerektiğini belirten İbrahim YAZICI şunları söyledi: “Bursaspor partiler üstü bir kurumdur. Bursa'nın bir kimliğidir. Diğer bazı şehirlerde de olduğu gibi Bursaspor Bursa'nın tek takımıdır. Bugün bazı şehirlerde kulüpler şehrin önüne geçmiş olarak adlandırılıyor. Örneğin Sivasspor. Sivas şehrini kimse benimsemezdi ama Sivasspor bugün Sivas şehrinin önünde yeralıyor. Buradan hareketle bütün siyasilere söyleyeceğim, Bursaspor bugüne kadar Bursa'nın büyüklüğüne yakışır bir konuma gelememiştir. Bunu herkesin kendine sorması lazım. Neden Bursaspor yukarıya gidemiyor? Bunun en büyük nedeni kaynaktır. Bu kaynakları da en büyük oranda belediyeler açar, imkanları sunar. Bu iş para vermekle, yardım toplamakla olmaz. Böyle kulüplerin çok ve sağlam gelir kaynakları olması gerekir. Bursaspor'un şampiyonluğa oynayabilmesi için bu nisbette imkanlar sağlanması lazım. Bu sağlanan imkanlar da Bursa'ya çok fazlasıyla geri döner. Bu işten karlı çıkan Bursa şehri olacaktır. Hem ticareten hem de manen. Bursaspor'un şampiyonluğa oynadığında herkes ona başka bir gözle bakar. Bursaspor'a bütün siyasi partiler katkıda bulunmalı. Böyle bir seçim öncesi sizlerden de böyle bir düşünceye sahip olmanızı isterim.”

Ziyaretçilere seçimlerde başarılar dileyen YAZICI, yeni yapılacak stadyumun kolay ulaşılabilmesi açısından, eskisinin yıkılarak kapalı spor salonu ve yüzme havuzunu da içine alacak şekilde şu anki yerine yapılmasını istediklerini belirtti.

Teknik Direktör Ertuğrul SAĞLAM ziyaretçilere teşekkür ederek seçimlerin Bursa ve ülkemizin adına hayırlı olması temennisinde bulunda ve “Bizim için önemli olan Bursa'nın ve Bursaspor'un geleceğidir. Seçimden sonra da Bursaspor için elinizden geleni yapacağınıza inancımız tamdır. Her Bursalının ve Bursasporlunun yapmasını istediğimiz o sorumluluğu da sizlerin de almasını arzu ediyoruz. Bursaspor'u daha iyi yerlere getirmek için elinizden geleni yapacağınıza inancım tamdır. Tekrar teşekkür ediyor, seçimde size de başarılar diliyorum.” dedi.

SAADET PARTİSİ Belediye Başkan Adayları da, nüfusa göre Türkiye'nin 4. büyük kenti, ekonomik yönden de 2. büyük kenti olan Bursa'nın tek takımı Bursaspor'u en iyi yerlerde görmek istediklerini ve göreve geldiklerinde Bursa'nın geleceği için Bursaspor'a her türlü katkı ve desteği vereceklerini belirttiler.

Nilüfer Belediye Başkan Adayı Fikret Serkan, Türkiye'deki 60 ilden daha büyük bir ilçe olan Nilüfer'in büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, Bursaspor'u ilçelerinde ağarlamaktan mutluluk duyduklarını, tesislerin ihtiyaçların karşılanması, yarım kalan tesislerin tamamlanması konusunda yardımcı olacakları taahhüdünde bulundu.

Bu haber toplam 1002 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri