Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eruygur, bayramı Hastanede Geçirecek

26 Eylül 2008 / 13:02
Kocaeli'de tedavi gören emekli Orgeneral Şener Eruygur, Ramazan Bayramı'nı yoğun bakımda geçirecek.
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nazım Mutlu, Eruygur'un dün akşam tansiyonu yükselmesi nedeniyle uyutulduğunu ve sabah tekrar uyandırıldığını söyledi.

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu kaldığı Kocaeli Kandıra F Tipi Cezaevi'nde düşerek beyin kanaması geçiren Eruygur'un tedavisine yoğun bakım ünitesinde devam ediliyor. Eruygur'un son durumu ile ilgili açıklama yapan hastane başhekimi Prof. Dr. Mutlu, Eruygur'un tedavisinin yoğun bakım ünitesinde devam ettiğini ve hayati tehlikesinin halen sürdüğünü söyledi. Mutlu şöyle konuştu: "Dün akşam itibarı ile şuuru biraz daha açılmıştı. Eşinin deyimine göre, elini tuttuğunda sıkmaya çalıştı. Nöroloji bulguları bir iki puan daha arttı. Daha önce 9 olan scalası 11'lere çıktı. Ancak eşini tanımasının verdiği heyecandan, belki de uyanmanın yarattığı etkiden tansiyonunda bir artış başladı. Akşam saat 23:00 sularında tansiyonun yükselmesi nedeniyle tekrar uyutuldu. Uyutulduğu zaman tansiyonu 14- 15 dereceye düşebiliyor. Sabah 06:00 civarında tekrar uyandırıldı. Şimdi yine gözleri açık. Tansiyonu 17'lerde devam ediyor. Bu da çok inatçı bir tansiyon. İnatçı olduğu için yakından takip ediyoruz. Yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam ediyor. Eruygur'un hayati tehlikeyi daha atlatmış değil. Bayramda da yoğun bakımda tedavisine devam edilecek."

Eruygur, 17 Eylül'de tutuklu bulunduğu Kandıra F Tipi Cezaevi'nde kaldığı koğuşun merdivenlerinde düşerek beyin kanaması geçirmiş ve boynunda 3 kırık meydana gelmişti. 10 gündür yoğun bakımda tedavi gören Eruygur'un sağlığı nedeniyle geçtiğimiz günlerde tahliyesine karar verildi.
Bu haber toplam 834 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri