Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eruygur GATA'ya sevk edildi

16 Ekim 2008 / 14:29
Emekli Org. Şener Eruygur, 30 gündür tedavi gördüğü Kocaeli ÜniversitesiTıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinden ailesinin isteği üzerine İstanbul GATA'ya sevk edildi.
''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklu bulunduğu Kocaeli F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevinde merdivenlerden düşerek beyin kanaması geçiren ve boyun kemiği kırılan emekli Orgeneral Şener Eruygur, 30 gündür tedavi gördüğü Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinden ailesinin isteği üzerine İstanbul Gülhane Askeri Tıp Akademisine (GATA) sevk edildi.

Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Savaş Ceylan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sağlığındaki olumlu gelişmeler üzerine iki gün önce Yoğun Bakım Ünitesinden Beyin ve Sinir Cerrahisi Servisi çıkarılan Eruygur'u fizik tedavi ve rehabilitasyon çalışmaları için ailesinin isteği üzerine ambulansla İstanbul GATA'ya sevk ettiklerini bildirdi.

Eruygur'un artık oturabildiğini, kısa mesafe yürüyebildiğini, ağızdan beslenebildiğini, hatta çayını dahi içebildiğini ifade eden Prof. Dr. Ceylan, ''Hastanın sağ tarafındaki felç halinde çok belirgin düzelme var. Bu tür hastalarda fizik tedavi ve rehabilitasyon çalışmaları şart. Bu nedenle hastayı ailesinin istiği üzerine GATA'ya sevk ettik'' dedi.

Prof. Dr. Ceylan, solunum desteği için boğazına açılan deliğin GATA'da kapatılmasının ardından da Eruygur'un rahatlıkla konuşabileceğini bildirdi
Kaynak:
Bu haber toplam 930 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri