Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eruygur rejimi koruyanlara seslendi

22 Haziran 2008 / 05:18
ADD Genel Başkanı, emekli Orgeneral Şener Eruygur, Atatürkçü rejimi korumakla yükümlü olanların dağınık, örgütsüz, iletişimsiz bir konumda olduklarını söyledi.
Cumhuriyet mitinglerinin mimarı olan Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (ADD) 10. Genel Kurulu’nda konuşan ADD Genel Başkanı, emekli Orgeneral Şener Eruygur, “Ne yazık ki Atatürkçü rejimi korumakla yükümlü olanlar dağınık, örgütsüz, iletişimsiz bir konumda bulunmakta ve değişimi dikkate almayan mücadele yöntemleriyle yetinmektedirler” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin 10. Genel Kurulu Ankara’da yapıldı.
ADD Genel Kurul toplantısı dün Ankara’da başladı. Eruygur, konuşmasında, “Türkiye’de, cumhuriyet, Atatürk ilke ve devrimleri sistemli bir baskı ve yıpratma politikasıyla karşı karşıyadır” dedi. Türkiye’de devletin kuruluş ideolojisi olan Atatürkçü düşüncenin artık temel referans olarak görülmediğini vurgulayan Eruygur şöyle konuştu:

Halkımızla bütünleşmek, iletişimi yoğunlaştırmak ve kısa sürede ulusal bilinç düzeyinin yükseltilmesine yardımcı olmak zorundayız. Devrimlerin ve laik cumhuriyet rejiminin savunulmasında dirençli ancak beyanlarımızda, iletişim tekniklerinin uygulanmasında, iknayı ön plana alan bir tutum izlemeliyiz. Derneğin eylemsizliği şeklindeki eleştirileri biliyorum. Ancak, heyecan peşinde koşmamak yöneticilerin görevidir. Derneğimizin partiler üstü konumunun korunmasını takdirinize sunuyorum. Bir partinin organı haline gelen ADD’nin ne demokrasimize katkısı olur ne de derneğin gücünün artırılmasında o yaşamsal görevi yerine getirir.


Kaynak:
Bu haber toplam 718 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri