Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eryılmaz ortadan kayboldu!

27 Eylül 2008 / 16:00
Eryılmaz'ın Meclis üyelerini tatmin edebilmek için ne tür bir çaba sarfettiğine şahit olmanın şokunu yaşıyor.
Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'ın belediye meclis üyelerini kastederek, 'Yamyamlara para ayarlamaktan iş yapamaz hale geldik' şeklindeki telefon konuşmalarının basına yansımasının ardından gözler belediye çalışanlarına çevrildi.

Uzun bir süredir DİSK/Genel İş Sendikası'na bağlı Çankaya Belediyesi işçileri, paralarını alamadıkları gerekçesiyle Eryılmaz'ın başkanlığını yaptığı belediyeyi protesto ederek greve gidiyordu. Ramazan Bayramı'na da haklarını tam olarak alamadan girdiklerini ifade eden işçiler, iddia edilen telefon konuşmasında Eryılmaz'ın Meclis üyelerini tatmin edebilmek için ne tür bir çaba sarfettiğine şahit olmanın şokunu yaşıyor.

'Belediye başkanı yamyamlara para ayarlamak için koşturacağına işçisine sahip çıksın' diyen belediye işçileri, bayram tatili nedeniyle ara verdikleri eylemlerine bayramdan sonra daha iyi hazırlanarak devam edeceklerini bildirdiler. Bu arada medyanın Belediye Başkanı Eryılmaz ile ısrarlı bir şekilde görüşme talepleri karşısında Çankaya Belediyesi Basın Müşavirliği; başkanın yazılı açıklamadan başka şu anda bir açıklamada bulunmayacağını, başkanlığa gelmediğini ve gelmesinin de beklenmediğini, kendilerinin dahi Eryılmaz'a ulaşmakta güçlük çektiklerini söyledi. Eryılmaz'ın iddia edilen telefon konuşmasında 'Tavacı Recep'ten meclis üyeleri için 100 milyar gelecek' ifadesinde bulunduğu Tavacı Recep Usta Et Lokantası'nın sahibi Recep Budak, İstanbul'da olduğunu ve dönüşte konuyla ilgili açıklamada bulunabileceğini ifade etti. Recep Usta'nın Küçük Esat'taki lokantası Çankaya Belediyesi tarafından uygunsuz yapılaşma ilan edilerek bir süre önce tartışmalı bir şekilde yıkılmıştı. Küçük Esat'taki lokantasını kaybeden Recep Usta daha sonra Hoşdere'ye bir lokanta açmıştı.
Kaynak:
Bu haber toplam 952 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri