Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eryılmaz'dan 'mal varlığı' manevrası

29 Eylül 2008 / 16:59
Çankaya Belediye Başkanı Eryılmaz, basına yansıyan rüşvet itirafları ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Eryılmaz, tüm belediye başkanlarına ilginç bir çağrı yaptı.
Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, ''Tüm belediye başkanları ve Ankara'da da özellikle büyükşehir belediye ve diğer belediye başkanları da dahil herkes, göreve geldiği zaman ile şimdiki mal varlıklarını bir arada açıklasın'' dedi.

Eryılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, maddi şeylere yan gözle bakmamanın ''en büyük erdemleri' olduğunun bilinmesini istediğini belirtti.

''Montajlarla yüklü ses kasetinin ötesinde benim dile getirdiğim gerçek Türkiye'nin eli vicdanında yöneticilere sahip olmasına yöneliktir'' diyen Eryılmaz, şöyle devam etti:

''Buradan tüm kamuoyuna bir çağrıda bulunuyorum; tüm belediye başkanları ve Ankara'da da özellikle Büyükşehir Belediye Başkanı ile diğer belediye başkanları da dahil herkes, göreve geldiği zaman ile şimdiki mal varlıklarını bir arada açıklasın. O zaman herkes Çankaya Belediye Başkanının mal varlığında hiçbir artış olmadığını apaçık bir biçimde görecektir. Çankaya Belediye Başkanının aslında tüm Türkiye'ye örnek olması gereken büyük bir mücadele için bir adım attığını herkes bir kez daha görmeli ve düşünmelidir.''

Kişisel ikbal peşinde koşmadığının kanıtı olarak belediye başkanlarını mal varlıklarını açıklamaya davet ettiğini belirten Eryılmaz, mal varlığında seçimlerden öncesine göre hiçbir artış olmadığını ifade etti. Yanlışlara tavır koymaya çalıştığını anlatan Eryılmaz, şunları kaydetti:

''Eğer benim suçum rüşvete ve hırsızlığa karşı olmaksa buradan ilan ediyorum ki bu suçu her gün işlemeye devam edeceğim. Her gün rantçılarla mücadelemi amansız bir biçimde sürdüreceğim. Burada toplum vicdanına sesleniyorum: Ben kirli işlere, rüşvet gibi son derece aşağılayıcı bir işe göz mü yummuşum yoksa karşı mı çıkmışım? Bunu herkesin özellikle bilmesini istiyorum ki ben kirli olan işlere 'dur' demek için uğraş verdim ve şimdi bu sanki bir kabahatmiş gibi önüme sürülüyor. Ben ise herkesin 'bravo' demesini beklerdim.''
Bu haber toplam 828 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri