Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

7 Gizemli Görüşme

10.03.2010 23:13
Erzincan davasının eklerinde tutuklu Albay Gençoğlu'nun Eruygur ve Küçük'le 2006 yılında yaptığı yedi görüşmenin kaydı da yer aldı.

Erzincan'daki Ergenekon davasının eklerinde tutuklu Albay Gençoğlu'nun Şener Eruygur ve Veli Küçük'le 2006 yılında yaptığı yedi görüşmenin kaydı da yer aldı.

Erzincan'daki Ergenekon yapılanmasıyla ilgili Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hazırlanan iddianamenin eklerinde Eskişehir İl Jandarma Alay Komutanı Albay Recep Gençoğlu'nun çarpıcı bağlantılarına yer veriliyor. Dursun Çiçek tarafından imzalanan İrtica ile Mücadele Planı'nı Erzincan'da hayata geçirmek için Ergenekon'a bağlı faaliyet göstermek suçlamalarına yer verilen iddianamenin eklerinde Albay Gençoğlu'nun Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından emekli Orgeneral Şener Eruygur, Veli Küçük, Teğmen Taylan Özgür Kırmızı, Albay Hasan Atilla Uğur ve Hayrettin Ertekin ile yaptığı telefon görüşmelerine ait dokümünlar yer aldı. Albay Gençoğlu, savcılıktaki sorgusunda Ergenekon sanıklarının hiçbiriyle görüşmediğini söylemişti.

Çarpıcı bağlantılar

Erzincan'daki Ergenekon yapılanmasıyla ilgili soruşturmayı yürüten Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı, 06.01.2010 tarihinde bazı şüphelilerin telefon numaralarını Ergenekon sanıklarıyla irtibatı olup olmadığının tespiti için incelemeye aldı. Yapılan inceleme sonucunda Erzincan Jandarma Alay Komutanı olarak görev yaparken 30 Ağustos 2009'da Eskişehir'e atanan Albay Gençoğlu'nun ilk olarak, adı Malatya'daki Zirve Yayınevi katliamı soruşturmasında geçen Mehmet Ülger'le 2004 yılında yaptığı iki görüşme tespit edildi. Gençoğlu'nun numarasının ayrıca Eski özel harekatçı İbrahin Şahin'in kurduğu S1 suikast timlerinde yer aldığı belirtilen Teğmen Taylan Özgür Kırmızı'nın telefon rehberinde yer aldığı tespit edildi.

Eruygur'la bir görüşme

Albay Gençoğlu'nun Birinci Ergenekon davasında 1 nolu sanık olarak yer alan emekli Orgeneral Şener Eruygur'la da 04.05.2006 tarihinde görüşme yaptığı tespit edildi. 2003 ve 2006 tarihleri arasında Veli Küçük'le de altı görüşme kaydı bulunan Recep Gençoğlu, Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından Hayrettin Ertekin'le 2006 ve 2007 tarihleri arasında 23 görüşme yapmış, Ertekin ünlülerin kuyumcusu olarak biliniyordu. Gençoğlu, Ergenekon'un sanıklarından emekli Albay Hasan Atilla Uğur'la ise 2006 ve 2008 tarihleri arasında 40 görüşme yapmış.

TARAF

Bu haber toplam 800 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri