Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erzincan'da yine askeri konvoy

07.05.2010 12:35
Erzincan'dan Erzurum'a doğru askeri bir konvoy hareket etti...
Üçüncü Ordu Komutanlığına bağlı Erzincan kent merkezinin kuzeyinde bulunan Muhabere Alay Komutanlığına ait 6 kamyondan oluşan askeri konvoy bugün saat 09.00'da birlikten çıktı. Polis eskortunun eşlik ettiği konvoy 444 nolu sokak, Esentepe yol kavşağı, Hacı Ali Akın Caddesi, Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi önü, Kamu lojmanları, TEDAŞ kavşağından Erzurum karayoluna girdi. Konvoy Askeri konvoyun Erzurum'un Palandöken'deki 4'ncü Zırhlı Tugay'a gittiği ve önceden planlananan bir durum olduğu belirtildi.

Öte yandan Erzincan'dan ilk konvoy 28 Ocak, İl Jandarma Komutanı Albay Recep Gençoğlu'nun Erzurum'a getirilmesi, ikincisi ise Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'in gözaltına alındığı 16 Şubat günleri çıkmıştı.

Erzurum'da 4 Mayıs günü Özel Yetkili İkinci Ağır Ceza Mahkemesinde başlayan davanın iddianamesinde, "Şüpheli Saldıray Berk, Cumhuriyet Başsavcılığımızca şüpheli Recep Gencoğlu'nun gözaltına aldırılarak Erzurum'a getirtildiği gün (28 Ocak) Erzincan'da 3. Ordu Komutanlığına ait askeri araçlardan oluşan bir konvoyu önce şehir içinde dolaştırıp Erzurum istikametinde bulunan Üzümlü ilçesi kavşağına kadar intikal ettirerek geriye döndürmüştür. Anayasa ve yasaların verdiği yetkiye dayanarak görevini ifa eden özel yetkili C. Başsavcı Vekilliğimiz tarafından bu hareket yürütülmekte olan soruşturma nedeniyle gözdağı verme girişimi olarak algılanmıştır" denilmişti.
Bu haber toplam 2396 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri