Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eski başbakana şok suçlama

20 Ocak 2009 / 13:10
Mesut Yılmaz, Ergenekon'un peşine düşen Tantan'ı engelledi.
Yeniçağ gazetesi yazarı Behiç Kılıç, İçişleri eski Bakanı Sadettin Tantan'ın 2001 yılında Ergenekon Terör Örgütü'nün (ETÖ) peşine düştüğünü ancak dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz'ın engellediğini öne sürdü. Kılıç, bugün kü köşe yazısında Tuncay Güney'in 2001 yılında İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde ETÖ'yü anlattığını hatırlatarak şunları söylüyor:

"Bu köşede dün 'Başbakan Ecevit... Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcıları Devlet Bahçeli, H.Hüsamettin Özkan ve Mesut Yılmaz. İçişleri Bakanı Saadettin Tantan...' diye sıralamış ve 'Organize'deki ifadeden haberdar olamadılar mı!?' diye sormuştuk.. Olayları 'yakın yaşayan' bir uzmandan 'Tantan'ı istifaya bu yol götürdü' bilgisi geldi... Şöyle olmuş.. İçişleri Bakanı Tantan, 'garip sorguyu' tespit ettikten sonra işin peşine düşmüş... Görmüş ki, meselenin üstünde kendi liderinin zırhı var!.. Kimseyi görevden alamadığı gibi, istifaya sürüklenmiş... Yani Enerji Operasyonu ile üzerine gelenler, bu 'sorguyu da sorgulamasına' hiç tahammül edememişler..."

Hatırlanacağı gibi Tantan, 2001 yılında İçişleri Bakanı iken ANAP milletvekili idi. ANASOL-M koalisyonunda ANAP lideri ise Mesut Yılmaz idi.

Kaynak:
Bu haber toplam 890 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri