Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eski JİTEM'ci albay evinde ölü bulundu

19 Ocak 2009 / 15:02
Eski JİTEM Başkanı emekli Albay Abdülkerim Kırca, Ankara Güvercinlik'teki askeri lojmanlarda bulunan evinde ölü bulundu. Kırca'nın intihar ettiği belirtiliyor.

Adı Ergenekon soruşturması kapsamında da gündeme gelen Emekli Jandarma Albay Abdülkerim Kırca, evinde intihar etti. Kırca, sabah saatlerinde evinde beylik silahıyla başına bir el ateş etti. Kırca'nın olay yerinde öldüğü, cenazesinin otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılacağı öğrenildi.

''Terör örgütü ile mücadele sırasında yaralanarak malul olan ve yaşamını tekerlekli sandalyede geçirmek zorunda kalan'' Kırca'ya, Aralık 2004'te dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından, ''Devlet Övünç Madalyası'' verilmişti.

İtirafçı Abdülkadir Aygan'ın Güneydoğu'daki faili meçhullerin sorumlusu olarak gösterdiği asit kuyularına insanları atan kişi olarak JİTEM'ci Emekli Albay Kırcı'yı göstermişti.

10 yıldır tekerlekli sandalyeye mahkum alarak yaşayan Emekli Albay Kırcı, 1998 yılında malulen emekli olmuştu.

Diyarbakır Savcılığı, emekli Albay Abdülkerim Kırcı olmak üzere, "İtiraflar"da adı geçen "JİTEM'ciler" hakkında dava açmıştı...


Bu haber toplam 1032 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri