Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eski sözcüsü eleştirdi

29 Mayıs 2008 / 10:35
Eski sözcüsü Bush'u yerden yere vurdu.

Eski Beyaz saray sözcüsü Scott McClellan, ABD Başkanı Bush'u sert şekilde eleştiren kitabını 1 Haziran'da piyasaya çıkarıyor.

ABD Başkanı George W. Bush'un Irak savaşı döneminde basın sözcülüğünü yapan ve 2006 yılında istifa eden danışmanı Scott McClellan, Beyaz Saray dönemini içeren, sert eleştirilerin yer aldığı bir kitap yayımlaıyor. Bush'u sert şekilde eleştiren McClellan, Irak savaşının bir hata olduğunu kaydediyor. 1 Haziranda çıkacak kitabında Irak savaşını hata olarak değerlendiren sözcünün,”Savaş gerekli değildi” dediği belirtiliyor.

'ASLINDA BUSH'U SEVERİM'

Eski patronu Bush'u hala sevdiğini kaydederek, hatalarını kabul etmekte isteksiz olduğuna dikkat çeken McClellan, 'Ne oldu Bush'a, Beyaz Saray'a ve Washington'un Kültür Düzenine' ismini taşıyan kitabında, Bush'un, savaşı kabul ettirmek için saldırgan siyasi propaganda yürüttüğünü belirtiyor. Savaşın eşiğine gelindiğinde, Beyaz Saray'ın dürüstlük ve samimiyete en çok ihtiyaç duyulan bir dönemde bunlara sırt çevirme kararı aldığını ifade eden eski sözcü, Bush'un Irak'ta güç kullanımını tek seçenek olarak seçtiğine dikkat çekiyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 710 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri