Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DSP ve MHP'li üyelerden TOPLU İSTİFA

07.09.2010 14:25
Eskişehir'de DSP ve MHP'li meclis üyeleri istifa ederek, AK Parti'ye geçtiler...
DSP ve MHP'li meclis üyeleri istifa ederek, AK Parti'ye geçtiler...

Eskişehir'de Odunpazarı ilçesinin DSP'li İl Genel Meclisi üyesi Adnan Karamanlı ile Mihalıççık ilçesinin MHP'li İl Genel Meclis üyesi Ramazan Gül, partilerinden istifa ederek AK Parti'ye geçti. Meclis üyelerinin partilerinin referandum sürecinde gösterdiği davranışa tepki amacıyla istifa ettikleri belirtildi.


DSP'li Adnan Karamanlı ile MHP'li Ramazan Gül, düzenlenen törenle AK Parti'ye katıldı. Eskişehir İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Yapıcı, referandum öncesinde partileriyle görüş ayrılığı yaşayan iki il genel meclisi üyesinin bağlı bulundukları partiden istifa ederek AKP'ye katıldıklarını kaydetti.

DSP Odunpazarı İlçesi İl Genel Meclis üyesi Adnan Karaman'lı partisinin referandum sürecindeki görüşüne katılmadığını, bu nedenle de istifa ettiğini ifade etti. "Biz zaten ailece sağ partiliyiz" diyen Karamanlı, "DSP'nin referandumdaki bakışı siyasi felsefeme uygun gelmedi. Bundan sonraki siyaset yaşamını AK Parti ile sürdürme kararı aldım. Referandumda Türkiye'nin daha da demokratikleşmesi için 'evet' diyeceğim." diye konuştu.

MHP İl Genel Meclisi üyesi Ramazan Gül'de, bağlı bulunduğu parti ile referandum konusunda aynı görüşü paylaşmadığını ve darbeci zihniyete karşı olduğu için AK Parti'ye geçtiğini vurguladı.

Gül, "Herkesin, her partinin kendine göre düşüncesi fikri olabilir. Ben MHP de siyaset yapıyordum. Ama partimin referandum sürecindeki uyguladığı siyaseti kendime uygun görmedim. Çünkü ben her türlü darbeci zihniyete, düşünceye, girişime karşıyım." diye konuştu.

Bu haber toplam 1584 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri