Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esnafın Yüzü Gülmedi

13 Aralık 2008 / 08:24
“Esnafımız umudunu bağladığı Kurban Bayramı satışlarında da umduğunu bulamadı

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, Kurban Bayramında çarşı ve pazar esnafının istediği satışı yapamadığını belirterek, “Esnafımız umudunu bağladığı Kurban Bayramı satışlarında da umduğunu bulamadı. Vitrinlerde yazan yüzde 70’lik indirimler sadece seyirlik oldu” dedi.

BORÇLA KURBAN KESİLDİ


Palandöken, ekonomik kriz nedeniyle vatandaşların temkinli davrandığını ve para harcamak istemediğini, bu sebeple de esnafın heyecanla beklediği satışların Kurban Bayramı öncesinde de gerçekleşemediğini kaydetti. Palandöken, çoğu vatandaşın kredi kartı ile ve bankalardan aldığı kredi ile kurban kesmeye çalıştığını söyledi.


TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Kurban Bayramında çarşı ve pazar esnafının istediği satışı yapamadığını belirterek, ‘’Esnafımız umudunu bağladığı Kurban Bayramı satışlarında da umduğunu bulamadı. Vitrinlerde yazan yüzde 70’lik indirimler sadece seyirlik oldu’’ dedi. Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, ekonomik kriz sebebiyle vatandaşların temkinli davrandığını ve para harcamak istemediğini, bu nedenle de esnafın heyecanla beklediği satışların Kurban Bayramı öncesinde de gerçekleşemediğini kaydetti.

Vitrinlerde yüzde 70’lik indirimler olmasına rağmen halkın bunları seyrettiğini ifade eden Palandöken, açıklamasına şöyle devam etti: ‘’Kurban Bayramı nedeniyle çoğu vatandaş kredi kartı ile ve bankalardan aldığı kredi ile kurban kesmeye çalıştı. Piyasalarda yaşanan nakit darlığı halkın alım gücünü her geçen gün daha aşağılara çekiyor. Aslına bakılırsa ekonomik mali kriz bahane. Son iki yıldır sürekli daralan piyasalar ve halkın alım gücünün iyice zayıflaması asıl sorunumuzdur. En önemlisi bayram nedeniyle erken ödenen maaşlar bayram sonrasında işçi, memur ve emeklileri sıkıntıya sokmaması için acil tedbir alınmalıdır.’’

yeniasya

Bu haber toplam 730 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri