Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esrarı çekip saldırdılar

11 Temmuz 2008 / 17:15
ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda 3 polisimizi şehit eden teröristlerin, kanlı saldırı öncesi esrar içtikleri ortaya çıktı....
ZEHİRİ ÇEKİP SALDIRDILAR...
ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'na önceki gün saldırı gerçekleştiren teröristlerin, ölüme esrar içerek gittikleri ortaya çıktı. Mehmet Önder Saçmalıoğlu, Erdal Öztaş ve Nedim Çalık'ı şehit eden, kendileri de çatışmada ölen Erkan Kargın, Bülent Çakır ve Muhsin Raif Topgil'den alınan kan örneklerinde, yoğun miktarda uyuşturucuya rastlandı.

4. TERÖRİST DE YAKALANDI
Saldırının ardından Bülent Çınar'ın ağabeyleri Atilla ile Erdal'ı gözaltına alan polis, dün de Çınar'ın eniştesi Ömer Öztayan ile Kars'ın Digor ilçesinde oturan Reşat Anlı'yı yakaladı. Anlı'nın, Kargın'ın saldırıdan önce telefonla konuştuğu son kişi olduğu belirlendi. Öte yandan; kaçan 4. terörist olduğu iddia edilen Kürşat Ali A. da gözaltına alındı.


***

Kanları uyuşturuldu!

ABD Başkonsolosluğu'nda 3 polisi şehit eden teröristlerin, saldırıdan önce esrar içtikleri ortaya çıktı. Ayrıca, olayın kilit ismi Kargın'ın telefonla en son görüştüğü Reşat Anlı Kars'ta yakalandı.

İstanbul'daki ABD Başkonsolosluğu'na yönelik önceki gün gerçekleşen ve polis memurları Mehmet Önder Saçmalıoğlu, Erdal Öztaş ve Nedim Çalık'ın şehit düştüğü kanlı saldırının failleri Erkan Kargın, Bülent Çakır ve Muhsin Raif Topgil'in cesetlerinden alınan kan örneklerinde yoğun miktarda uyuşturucu bulundu. Yetkililer, 3 teröristin saldırı öncesi esrar içtiklerini tespit etti.

İNTİHAR TİMİ İDDİASI
Saldırının ardından, Kars Digor'da Reşat Anlı gözaltına alındı. Anlı'nın, öldürülen törerist Erkan Kangır'ın saldırıdan hemen önce telefonla konuştuğu son kişi olduğu öğrenildi. 3 teröristin 'intihar timi' olduğu ve konsolosluğu ele geçirmek için ölmeyi amaçladıkları iddia edildi.Kaynak:
Bu haber toplam 1620 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri