Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ETÖ Din Adamı Yetiştirmiş

14.12.2009 13:52
ETÖ sanığı Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, 'Yaşar Nuri'den neyin eksik' dediği kişiyi din adamı yaparak iş yaptırmış.

Ergenekon ikinci iddianamesinin ek klasörlerinde 'Ahmet Faruk' kod adlı gizli tanığın anlattıkları 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nda yer alan dini cemaatlere sızma ve sahte dini aktörler oluşturma iddialarını yeniden akıllara getirdi.

Ergenekon sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün talimatıyla cemaatlere sızdığını anlatan 'Ahmet Faruk',
özel olarak yetiştirildiğini söylüyor: "Levent Ersöz bana, 'Senin Zekeriya Beyaz'dan, Yaşar Nuri'den neyin eksik? Sen onlardan kat kat üstünsün' diyordu."

Gizli tanık Ahmet Faruk, milletvekilleri ve bakanları takip ettirmek için Ersöz'ün kendini nasıl kullandığını da ayrıntılarıyla anlatıyor: "Ben Ziyaeddin A. (Konya milletvekili) ile görüştüm. Beni hatırladı. Ankara Birlik Sitesi'ne yakın Zümrüt Apartmanı'nda daha çok AKP milletvekillerinin sıkça gittikleri, cemaat tarzı toplantılar yaptıkları bir yerden bahsetti. Bana 'Sen Risaleleri iyi biliyorsun, mübarek bir insansın. Sen orada kal, bize hocalık yaparsın.' dedi. Ben de onun isteği üzerine oraya yerleştim. Bu olayı Levent Paşa'ya anlattığımda sevinçten ayağa fırladı. Gözü parladı. Beni defalarca kucaklayıp öptü. 'Hadi göreyim seni.' diye defalarca haykırdı. Hatta beni onurlandırmak için Ankara Güvercinlik'te sadece paşaların girebildiği Jest isimli lokantaya gönderdi."

Levent Ersöz'ün kendisine
10 madde halinde yapılacaklar listesi verdiğini aktaran gizli tanık, şu ifadeleri kullanıyor: "Oradaki talimatlar cemaatlerin arasına nifak sokulacak, ortalık karıştırılacak, medya ile ilişkiye geçilecek, kitap yazılacak gibi notlardan ibarettir. Bunların bir kısmını gerçekleştirdik. Ben Müslüm Gündüz, Haydar Baş, Mahmut Hoca, Cübbeli Ahmet Hoca, Kayseri'de bulunan Abdurrahman Aras Hoca gibi gruplara girip, burada sözü dinlenen kişiler ile temasa geçecektim."

Bu haber toplam 1274 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri