Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Etö'nun kuyruğu Baykal'a Dokundu

15 Ocak 2009 / 01:40
TRT 2 deki Büyüteç programına, Kanada'dan katılan Tuncay Özkan'dan Baykal'la ilgili şok sözler
Tuncay Güney, TRT'de Fikri Sağlar'la girdiği tartışmada CHP lideri Baykal'la ilgili çok tartışılacak bir iddia ortaya attı. Şamil Tayyar, Sağlar'ın CHP'dan tasfiyesiyle ilgili Güney'e sorduğu bir soru fitili ateştedi. Güney, Baykal'a öyle bir ima yaptı ki Baykal çıldıracak.

TRT ekranında Şamil Tayyar ve Fikri Sağlar'ın sorularını yanıtlayan Tuncay Güney, Sağlar'ın CHP'den tasfiyesiyle ilgili oldukça ilginç bir iddia ortaya attı. Türkiye'ye demokrasinin gelmesinin bu şartlarda oldukça zor göründüğünü söyleyen Güney, can güvenliğim yok ve yaşamak istiyorum dedi.

İşte Güney'in bir hayli konuşulacak o sözleri;

SAĞLAR BİLGİ SAKLIYOR

12 Eylül'den sonra marjinal gruplar kontrol altına alınmıştır. Fikri Bey, hala Deniz Baykal konusunda eğer hala bilgisi olmadığını söylüyorsa bu konuda çok önemli bilgileri saklıyor demektir.

BAYKAL'I KIZDIRACAK İMA!

Fakat siz Deniz Baykal'ı çok yakından tanıyorsunuzdur yıllardır o partidesiniz. Fakat ben bir şey söyleyeceğim. Eğer geçmiş bir darbede Mahir Kaynak kendisi bir mahkemede tanık olarak MİT olarak deşifre edilmemiy olsaydı, bugün sol bir partinin genel başkanı olacaktı. Mahir Kaynak deşifre edildiğine göre Deniz Baykal sol bir partinin genel başkanı. Herkes görevini yapıyor.

Bu anlatmış olduğum resmi raporlardandır.

SAĞLAR DOĞRULADI MI?

Fikri Sağlar: Pardon ben bir şey söylemek durumundayım. Sayın Tayyar bunlar kasette var mı?

Şamil Tayyar: Tabii bu sorgu kasetlerinde yani televizyonlarda gösterilen, yayınlanan kasetlerde geçiyordu.

Fikri Sağlar: Anladım

Şamil Tayyar: Yani burada Sayın Elkakmış'ta Sayın Sağlar'da Susurluk sürecinde çok önemli görevler yaptı. Yani bunu tebrik etmek lazım.

Fikri Sağlar: Tabii ben bir çok şeyi biliyorum. Evet ben bir çok şeyi biliyorum ancak bazı bilgileri kendime saklıyorum. Bu konuda Türkiye'de kimsenin can güvenliği yok! Siz kendinizi atmışssınız ancak biz burada yaşıyoruz.

Tuncay Güney: Sizi buraya davet ediyorum. Ben ölmekten korkuyorum Türkiye'ye demokrasinin geleceği yok. Sizde buraya gelin!

Fikri Sağlar: Benim aile mezarlığım burada! O yüzden Türkiye'de yaşamak istiyorum.
Kaynak:
Bu haber toplam 920 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri