Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Euro 2008'in favorisi

30 Mayıs 2008 / 08:54
Euro 2008'de favori takım hangisi?

Euro 2008 Avrupa Futbol Şampiyonasında Türk Milli takımının grubunda otoriteler birincilik için tek bir takımı favori gösteriyorlar... İşte otoritelere göre grubun favori takımı:

Turnuva öncesi otoriteler Euro 2008'i değerlendirirken Milli Takımımız'ın da bulunduğu A Grubu'nda ortak favori olarak Portekiz ön plana çıkıyor. Türkiye'nin adı Çekler ve ev sahibi İsviçre ile 2.'lik mücadelesi için anılıyor.Euro 2008'in başlamasına 1 hafta kala heyecan giderek artıyor.

Takımlar hazırlıklarını sürdürürken otoriteler de değerlendirmelerini sürdürüyor. Milli Takımımız'ın da bulunduğu A Grubu'da futbol üstatlarının ortak görüşü Portekiz'in birinciliği kimseye kaptırmayacağı yönünde. Bu yorum yapılırken özellikle de Portekiz'in iki kanat oyuncusu Quaresma ve Ronaldo'nun rakip savunmacıları hayli yıpratacağı yönünde birleşiyorlar.

İKİNCİLİK ASLANIN AĞZINDA

Grupta geriye kalan 3 takıma ise genelde eşit şans veriliyor. Çek Cumhuriyeti, Rosicky'nin sakatlığının ardından Nedved'in de milli takıma geri dönmemesi nedeniyle yaratıcı oyuncu sıkıntısı yaşıyor. İsviçre'nin savunması sağlam fakat gol yollarında etkisiz. Türkiye ise tam bir kapalı kutu. Yine de bu sezon formda olan lejyonerlerimizin katkısıyla otoritelerin üzerinde birleştiği konu, Türkiye'nin her maç üstüne koyacağı şeklinde.

Kaynak:
Bu haber toplam 678 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri