Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Evini kurtardı ama kendi rögarda kayboldu

18 Eylül 2008 / 09:02
Sultanbeyli'de bir kişi, evinin önünde tıkanan rögarı açmak isterken, akıntıya kapılarak kayboldu.
İstanbul'u etkisi altına alan sağanak yağış, birçok evin sular altında kalmasına sebep olurken, Sultanbeyli'de bir kişi, evinin önünde tıkanan rögarı açmak isterken, akıntıya kapılarak kayboldu.

Edinilen bilgiye göre İsmail Esen (59), evinin önündeki su birikintisinin gitmesi için tıkanan rögarı açmak istedi. Oğlu ile birlikte suya giren Esen, suyun akmasını engelleyen hurda lastiği rögarın deliğinden çıkardığında akıntı bir anda baba ve oğlu içine çekti. İsmail Esen'in oğlu çevredeki vatandaşlar tarafından güçlükle kurtarılırken, baba, komşularının ve oğlunun elinden kayarak akıntıya kapıldı.

Rögarın içinde bir anda kaybolan İsmail Esen uzun süren çalışmalara rağmen bulunamadı.

Mahalleli, olay yerinin hemen yanında bulunan binanın inşası için derenin yönünün değiştirildiğini ve bu yüzden sık sık evlerini su bastığını iddia etti. İsmail Esen'in ise evini su basmasın diye suyun önünü açmak için dereye girdiğini ve bir anda akıntıya kapılarak ellerinden kaydığını söylediler. İtfaiye uzun süren çalışmasına rağmen talihsiz adama ulaşamadı. Olayla ilgili çalışmalar devam ediyor
Kaynak:
Bu haber toplam 904 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri