Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

F.Bahçe ve G.Saray'ın rakipleri Belirleniyor

28.08.2009 06:24
Uefa Avrupa Liginde guruplar bugünkü kura çekimiyle belirlenecek.

UEFA Avrupa Ligi Play-Off turu rövanş maçları bu gece Avrupa'nın çeşitli kentlerinde oynanan maçlarla tamamlanırken, Sivasspor'dan sonra Trabzonspor da rakibini 1 - 0 yenmesine rağmen elendi.

Bu kupadaki temsilcilerimiz Fenerbahçe ve Galatasaray ise rakipleriyle berabere kalmalarına rağmen ilk maçlarda elde ettikleri avantajla turu geçen taraf oldular. UEFA Avrupa Ligi'nde gruplar yarın çekilecek kuralar sonrasında belli olacak.

İlk maçta rakiplerini 2 - 0 ve 5 - 0 yenen Fenerbahçe ile Galatasaray tur için büyük bir avantajla çıktıkları maçlarda sahadan 2 - 2 ve 1 - 1 berabere ayrıldılar. Kendi sahasında 3 - 1 yenilen Trabzonspor ise Toulouse'u deplasmanda 1 - 0 yenmesine rağmen elenmekten kurtulamadı.

Temsilcilerimizden Galatasaray, ilk maçta İstanbul'da 5 - 0 yendiği Estonya temsilcisi Levadia Tallinn ile Tallinn'de karşı karşıya geldi ve 1 - 0 geriye düştüğü maçta sahadan 1 - 1 berabere ayrılarak turu geçen taraf oldu. Fenerbahçe ise deplasmanda oynadığı maçta 2 - 0 yendiği İsviçre temsilcisi Sion'la Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda 2 - 2 berabere kaldı.

UEFA Avrupa Ligi Play-Off Turu rövanş karşılaşmalarında alınan sonuçlar, ilk maçların skorları ve turu geçen takımlar şöyle;

Shakhtar Donetsk (Ukrayna) - Sivasspor: 2 - 0 (İlk maç: 3 - 0) Tur atlayan takım, Shakhtar Donetsk

Heerenveen (Hollanda) - PAOK (Yunanistan): 0 - 0 (İlk maç: 1 - 1) Tur atlayan takım, PAOK

Litex Lovech (Bulgaristan) - BATE Borisov (Belarus): 0 - 4 (İlk maç: 1 - 0) Tur atlayan takım, BATE Borisov

Villarreal (İspanya) - NAC Breda (Hollanda): 6 - 1 (İlk maç: 3 - 1) Tur atlayan takım, Villarreal

Club Brugge (Belçika) - Lech Poznan (Polonya): 1 - 0 (4-3 pen) (İlk maçlar: 0 - 1) Tur atlayan takım, Club Brugge

Levadia Tallinn (Estonya) - Galatasaray (Türkiye): 1 - 1 (İlk maç: 0 - 5) Tur atlayan takım, Galatasaray

Hapoel Tel-Aviv FC (İsrail) - Teplice (Çek Cumhuriyeti): 1 - 1 (İlk maç: 2 - 1) Tur atlayan takım, Hapoel Tel-Aviv

Avusturya Wien (Avusturya) - Metalurg Donetsk (Ukrayna): 3 - 2 (İlk maç: 2 - 2) Tur atlayan takım, Avusturya Wien

Karabağ (Azerbaycan) - Twente (Hollanda): 0 - 0 (İlk maç: 1 - 3) Tur atlayan takım, Twente

Roma (İtalya) - MFK Kosice (Slovakya): 7 - 1 (İlk maç: 3 - 3) Tur atlayan takım, Roma

Dinamo Moskova (Rusya) - CSKA Sofya (Bulgaristan): 1 - 2 (İlk maç: 0 - 0) Tur atlayan takım, CSKA Sofya

LOSC Lille (Fransa) - Genk (Belçika): 4 - 2 (İlk maç: 2 - 1) Tur atlayan takım, LOSC Lille

PSV Eindhoven (Hollanda) - Bnei Yehuda (İsrail): 1 - 0 (İlk maç: 1 - 0) Tur atlayan takım, PSV Eindhoven

IF Elfsborg (İsveç) - Lazio (İtalya): 1 - 0 (İlk maç: 0 - 3) Tur atlayan takım, Lazio

Toulouse (Fransa) - Trabzonspor: 0 - 1 (İlk maç: 3 - 1) Tur atlayan takım, Toulouse

MSK Zilina (Slovakya) - Partizan (Sırbistan): 0 - 2 (İlk maç: 1 - 1) Tur atlayan takım, Partizan

Basel (İsviçre) - Baki (Azerbaycan): 5 - 1 (İlk maç: 3 - 1) tur atlayan takım, Basel

Slovan Bratislava (Slovakya) - Ajax (Hollanda): 1 - 2 (İlk maç: 0 - 5) Tur atlayan takım, Ajax

Hertha Berlin (Almanya) - Brondby IF (Danimarka): 3 - 1 (İlk maç: 1 - 2) Tur atlayan takım, Hertha Berlin

CFR Cluj (Romanya) - Sarajevo (Bosna-Hersek): 2 - 1 (İlk maç: 1 - 1) Tur atlayan takım, CFR Cluj

Aston Villa (İngiltere) - Rapid Wien (Avusturya): 2 - 1 (İlk maç: 0 - 1) Tur atayan takım, Rapid Wien

Saint Patrick's Athletic (İrlanda) - Steaua Bükreş (Romanya): 1 - 2 (İlk maç: 0 - 3) Tur atlayan takım, Steaua Bükreş

Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) - Maribor (Slovakya): 1 - 0 (İlk maç: 2 - 0) Tur atlayan takım, Sparta Prag

Odense BK (Danimarka) - Genoa (İtalya): 1 - 1 (İlk maç: 1 - 3) Tur atlayan takım, Genoa

Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti) - Dinamo Bükreş (Romanya): 0 - 3 (8-9 pen) (İlk maç: 3 - 0) Tur atlayan takım, Dinamo Bükreş

Hamburg (Almanya) - Guingamp (Fransa): 3 - 1 (İlk maç: 5 - 1) Tur atlayan takım, Hamburg

Fenerbahçe (Türkiye) - Sion (İsviçre): 2 - 2 (İlk maç: 2 - 0) Tur atlayan takım, Fenerbahçe

Metalist Kharkiv (Ukrayna) - SK Sturm Graz (Avusturya): 0 - 1 (İlk maç: 1 - 1) Tur atlayan takım, SK Sturm Graz

Crvena Zvezda (Sırbistan) - Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti): 2 - 1 (İlk maç: 0 - 3) Tur atlayan takım, Slavia Prag

Vorskla (Ukrayna) - Benfica (Portekiz): 2 - 1 (İlk maç: 0 - 4) Tur atlayan takım, Benfica

AEK Atina (Yunanistan) - Vaslui (Romanya): 3 - 0 (İlk maç: 1 - 2) Tur atlayan takım, AEK Atina

Valencia (İspanya) - Stabaek (Norveç): 4 - 1 (İlk maç: 3 - 0) Tur atlayan takım, Valencia

Amkar (Rusya) - Fulham (İngiltere): 1 - 0 (İlk maç: 1 - 3) Tur atlayan takım, Fulham

Tromsö IL (Norveç) - Athletic Bilbao (İspanya): 1 - 1 (İlk maç: 2 - 3) Tur atlayan takım, Athletic Bilbao

Zenit St. Petersburg (Rusya) - Nacional (Portekiz): 1 - 1 (İlk maç: 3 - 4) Tur atlayan takım, Nacional

Hearts (İskoçya) - Dinamo Zagrep (Hırvatistan): 2 - 0 (İlk maç: 0 - 4) Tur atlayan takım, Dinamo Zagrep

Aktobe (Kazakistan) - Werder Bremen (Almanya): 0 - 2 (İlk maç: 3 - 6) Tur atlayan takım, Werder Bremen

Sigma Olomouc (Çek Cumhuriyeti) - Everton (İngiltere): 1 - 1 (İlk maç: 0 - 4) Tur atlayan takım, Everton

Kaynak:
Bu haber toplam 906 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri