Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fabrikaları sel bastı: 5 kayıp

12.09.2009 18:13
Tekirdağ'ın merkez Kumbağ beldesinde etkili sağanak nedeniyle tuğla fabrikalarını su bastı.Yüzlerce işçi mahsur kaldı, 5 kişi kayıp.
Tekirdağ'ın merkez Kumbağ beldesinde etkili sağanak nedeniyle su baskınına uğrayan fabrikalarda kaybolan ve mahsur kalan işçilerin kurtarılması için çalışmalar sürüyor.

Belde girişindeki fabrikalarda, su baskını dolayısıyla mahsur kalan ve kaybolan işçilerin kurtarılması için bölgede çok sayıda itfaiye ekibi, askeri birlik, Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'ne Deniz Polisi ve sivil kurtarma ekipleri çalışma yürütüyor. Deniz polisleri botlar vasıtasıyla çalışma yapıyor.

Üç Skorsky helikopteri, fabrikaların üzerinde tur atarak mahsur kalan ve kaybolan işçileri tespit etmeye çalışıyor.

Bu arada, fabrikalarda çalışan ve selden son anda kurtulan işçilerden bazıları AA muhabirine, en az 5-6 fabrikada yaklaşık 300 işçinin mahsur kaldığını ifade etti.

İşçiler, fabrikalarda işçilerin barındığı yatakhanelerin çatılarının ve zemininin çok sağlam olmadığını belirterek, ''Fabrikalara bir an önce ulaşılmasını ve arkadaşlarımızın kurtarılmasını bekliyoruz. Zemin şu anda tamamen su dolu olduğundan dolayı çatı her an çökebilir. Kurtarma çalışmalarında acele edilmeli'' dedi.

Fabrikadaki işçilerin çoğunluğunu Doğu ve Güneydoğu bölgesinden gelen vatandaşlardan oluştuğu kaydedildi.

İlk bilgilere göre, su baskını dolayısıyla fabrikalardaki işçilerden 5'inin kaybolduğu, 20'sinin ise mahsur kaldığı bildirildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1252 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri